Strona głównaKultura HiszpaniiKino hiszpańskieFilm "Jak zostać Katalonką?" (2015)

Film „Jak zostać Katalonką?” (2015)

 Jeśli podobał Ci się film „Hiszpański temperament” (pierwotnie nazwany „Jak zostać Baskiem”) to czas na odkrycie drugiej części przygód szalonego duetu Amai i Rafy!

Film Jak zostać Katalonką? (2015) | Najlepsze hiszpańskie komedie // Hispanico.pl

„Jak zostać Katalonką” (oryginalny tytuł: „Ocho apellidos catalanes”) to kontynuacja historii, która szczególnie na Półwyspie Iberyjskim cieszyła się ogromnym uznaniem publiczności, zdobywając aż 3 Nagrody Goya i 2 nominacje w kategoriach Najlepsza piosenka i Najlepsze zdjęcia. Jednak nie tylko Hiszpanie docenili film Emilia Martínez Lázaro. Również w Polsce został on bardzo pozytywnie przyjęty, a mogliśmy go zobaczyć już podczas 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego (nosił wówczas nazwę „Jak zostać Baskiem”), czyli nieco ponad pół roku przed oficjalną premierą 2 grudnia 2016 r.

Podobnie jak w pierwszej części reżyser bierze na widelec kulturowe sprzeczności między mieszkańcami różnych regionów Hiszpanii. Tym razem jednak obok Basków i Andaluzyjczyków zobaczymy także Katalończyków! Wszystko to okraszone ogromną dawką humoru i przerysowanych stereotypów, na które warto spojrzeć oczywiście z przymrużeniem oka.

Wśród obsady nie zabraknie oczywiście aktorów, których mieliśmy okazję poznać w pierwszej części komedii (Clara Lago, Dani Rovira, Carmen Machi, Karra Elejalde). Do tego grona dołączyli też jednak nowi bohaterowie, w których wcielili się między innymi: Berto Romero, Rosa Maria Sardà czy Belén Cuesta.

Fabuła filmu „Jak zostać Katalonką”

Choć związek Amai i Rafy w pierwszej części tej produkcji zapowiadał się obiecująco, to jednak w „Jak zostać Katalonką”, czeka nas już na wstępie małe zaskoczenie. Para rozstała się, a Rafa wrócił do Sewilli, gdzie jak wcześniej – wiedzie życie lekkodusznego amanta. Amaia dla odmiany zakochała się w zagorzałym Katalończyku o separatystycznych poglądach, z którym też planuje ślub. Pau, bo tak nazywa się jej wybranek, nie może liczyć na wsparcie ze strony ojca Amai. Ba! Ten ostatni nie tylko jest wrogo nastawiony do przyszłego zięcia, ale postanawia też przeszkodzić tym dwojgu w planowanym ślubie. Pomóc ma mu w tym Rafa, dla którego Koldo (ojciec Amai) opuszcza ukochany Kraj Basków, udając się na gorące południe Hiszpanii.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY