Film „Diana” (2018)

Intrygujący debiut reżyserski Aleja Morena.

Sofía (Ana Rujas) jest luksusową prostytutką, a Jano (Jorge Roldán) młodym, ambitnym biznesmenem, który pewnej nocy korzysta z jej usług. Zafascynowany Sofią, coraz częściej ją odwiedza. Z czasem dziewczyna zaczyna czuć się osaczona i postanawia bronić się przed natrętnym klientem. Jak daleko będzie zmuszona się posunąć?

Film jest mieszanką gatunków – od thrillera do komedii. Reżyser zapewnia: „Postacie ewoluują, wszystko się zmienia. Film zaczyna się jako wywiad, rozwija się jako suspens, przechodzi w komedię… Towarzyszymy rozwojowi postaci, które nieustannie robią nam niespodzianki, odkrywając coraz to nowsze twarze”.

Jednym z bohaterów filmu jest stolica Hiszpanii, przede wszystkim Castellana, Azca i Plac Kastylijski. „Uwielbiam tę część Madrytu” – mówi reżyser i dodaje: „To Hiszpania w pigułce”.

Informacje o filmie „Diana”

  • Hiszpania 2018, 103’
  • Reżyseria: Alejo Moreno
  • Scenariusz: Alejo Moreno
  • Obsada: Ana Rujas, Jorge Roldán, LauraLedesma, Lucio Romero
  • Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018 – Sekcja Zonazine
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

2 KOMENTARZE

  1. Dzięki za komentarz :). Myślę, że ten film jest tak przepełniony symboliką i metaforami, że można go interpretować na wiele sposobów. W moim odczuciu koniec filmu nawiązuje do jednej z wcześniejszych scen. Główny bohater pytany o to, jak należy nazywać jego zawód/funkcję, powiedział, że chce być nazywany przedsiębiorcą. W ostatniej scenie bohaterka zapytana o to, jak widzi dalej swoją przyszłość, również mówi, że widzi siebie jako przedsiębiorcę (w wersji PL przetłumaczono to na „businesswoman”). Być może chodziło więc o taką kropkę nad i, pokazującą, że w dzisiejszych czasach do bycia przedsiębiorcą wystarczy umiejętność manipulacji ludźmi i faktami. Ostatecznie tę zdolność posiadało oboje głównych bohaterów.

  2. Film trzymający w napięciu. Nie widzę jednak żadnego przesłania na końcu filmu, jak go Pani zinterpretowała?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.