Kubki marki Hispanico

Komiczna katolicka komedia kościelna.

Film “Kochani bracia i siostry” to udany debiut reżyserski Marty Díaz de Lope Díaz, rozgrywający się w pięknym andaluzyjskim miasteczku Ronda. Współczesna opowieść o kobiecej solidarności inspirowana Kobietami na skraju załamania nerwowego.

Zagorzała katoliczka Carmen (Gloria Muñoz), od 30 lat wierna swemu religijnemu bractwu, marzy by zostać jego przewodniczącą. Jest to jednak jest mało prawdopodobne w środowisku od wieków zdominowanym przez mężczyzn. Niezbyt uczciwe wybory wygrywa Ignacio (Juan Gea), groteskowy – arogancki szowinista, i to on stanie na czele bractwa.

W dniu procesji Ignacio odwiedza Carmen, by poinformować ją o wydaleniu z bractwa, ale w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci przytomność, a ona zdesperowana postanawia ukryć go w swoim mieszkaniu. Carmen potrzebuje pomocy jak kania dżdżu. Z odsieczą ruszają przyjaciel z bractwa, sąsiadka i silna grupa pod wezwaniem – bojownicze Mantyle.

Loty do Hiszpanii
 

Informacje o filmie “Kochani bracia i siostry”

  • Hiszpania 2018, 88’
  • Reżyseria: Marta Díaz de Lope Díaz
  • Scenariusz: Marta Díaz de Lope Díaz, Zebina Guerra
  • Obsada: Gloria Muñoz, Pepa Aniorte, Carmen Flores, Juan Gea, Rocío Molina, Joaquín Núñez, Alejandro Albarracin, Manuel Morón, Rosario Pardo
  • Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018: nagroda publiczności, najlepsza aktorka drugoplanowa

Ten film jest wyświetlany w ramach 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >