Strona głównaKultura HiszpaniiKino hiszpańskieFilm "Kochani bracia i siostry" (2018)

Film „Kochani bracia i siostry” (2018)

Komiczna katolicka komedia kościelna.

Film „Kochani bracia i siostry” to udany debiut reżyserski Marty Díaz de Lope Díaz, rozgrywający się w pięknym andaluzyjskim miasteczku Ronda. Współczesna opowieść o kobiecej solidarności inspirowana Kobietami na skraju załamania nerwowego.

Zagorzała katoliczka Carmen (Gloria Muñoz), od 30 lat wierna swemu religijnemu bractwu, marzy by zostać jego przewodniczącą. Jest to jednak jest mało prawdopodobne w środowisku od wieków zdominowanym przez mężczyzn. Niezbyt uczciwe wybory wygrywa Ignacio (Juan Gea), groteskowy – arogancki szowinista, i to on stanie na czele bractwa.

W dniu procesji Ignacio odwiedza Carmen, by poinformować ją o wydaleniu z bractwa, ale w wyniku nieszczęśliwego wypadku traci przytomność, a ona zdesperowana postanawia ukryć go w swoim mieszkaniu. Carmen potrzebuje pomocy jak kania dżdżu. Z odsieczą ruszają przyjaciel z bractwa, sąsiadka i silna grupa pod wezwaniem – bojownicze Mantyle.

Informacje o filmie „Kochani bracia i siostry”

  • Hiszpania 2018, 88’
  • Reżyseria: Marta Díaz de Lope Díaz
  • Scenariusz: Marta Díaz de Lope Díaz, Zebina Guerra
  • Obsada: Gloria Muñoz, Pepa Aniorte, Carmen Flores, Juan Gea, Rocío Molina, Joaquín Núñez, Alejandro Albarracin, Manuel Morón, Rosario Pardo
  • Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018: nagroda publiczności, najlepsza aktorka drugoplanowa
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY