Strona głównaKino hiszpańskieHiszpańskie filmyFilm "Dni, które nadejdą" (2019)

Film „Dni, które nadejdą” (2019)

Zwycięzca Festiwalu w Maladze 2019. Intymna opowieść, w której fantazja przeplata się z rzeczywistością, a fabuła z dokumentem.

Plakat z filmu "Dni, które nadejdą"
Plakat z filmu „Dni, które nadejdą”

Carlos Marqués-Marcet po raz drugi w karierze poczuł smak zwycięstwa, podwójnie powtarzając sukces z 2014 roku, kiedy jego debiut reżyserski, ​10 000 km,​otrzymał Złotą Biznagę dla najlepszego fimu, a on sam został uznany najlepszym reżyserem.

Vir i Lluís są parą zaledwie od roku, kiedy zaskakuje ich ciąża, która obraca ich świat do góry nogami. Nie mieli jeszcze w stosunku do siebie ostatecznych planów, nie byli też przygotowani na rodzicielstwo. Perspektywa pojawienia się dziecka budzi w nich skrajne emocje, od lęku do radości, a marzenia muszą skonfrontować z realiami.

Reżyser filmu, powierzył główną rolę Davidowi Verdaguerowi (​”10 000 km”, „Lato 1993”)​. Towarzyszy mu María Rodríguez, prywatnie partnerka aktora, która zgodziła się na sfilmowanie całego przebiegu ciąży. Fabuła filmu jest więc kroniką intensywnych przeżyć zarówno fikcyjnej, jak i prawdziwej pary bohaterów z Barcelony.

Informacje o filmie „Dni, które nadejdą”

  • Produkcja: Hiszpania 2019, 101’
  • Reżyseria: Carlos Marqués-Marcet
  • Scenariusz: Clara Roquet, Coral Cruz, Carlos Marqués-Marcet
  • Obsada: Maria Rodríguez Soto, David Verdaguer
  • Nagrody, wyróżnienia, festiwale: MFF Rotterdam 2019, Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: najlepszy film, reżyser, aktorka pierwszoplanowa, nagroda młodego jury, nagroda Signis
  • Ograniczenia wiekowe: 12+
  • Tytuł oryginalny: „Els dies que vindran”
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY