Strona głównaKino hiszpańskieHiszpańskie filmyFilm "Taksówką na Gibraltar" (2019)

Film „Taksówką na Gibraltar” (2019)

León Lafuente (Dani Rovira) to hiszpański taksówkarz, który mieszka i pracuje w Madrycie. Zawsze jest wkurzony i zawsze ma zły humor. Prześladują go długi i przerażają zbyt szybko zachodzące wokół niego zmiany. Jakby tego było mało, jego żona za chwilę rodzi.

Plakat z filmu "Taksówką na Gibraltar"
Plakat z filmu „Taksówką na Gibraltar”

Diego Manfredi (Joaquín Furriel) to argentyński przystojniak. Uwodzicielski oszust. Właśnie wychodzi z więzienia, jednak nikt na niego nie czeka. Lata odsiadki pozostawiły go bez rodziny i przyszłości, za to z wieloma długami.

Sandra Sánchez (Ingrid García-Jonsson) to młoda Andaluzyjka. W rodzinnej wiosce nudzi się jak mops, dlatego pewnego dnia postanawia się z niej wyrwać. Ucieka od narzeczonego, zamężnych przyjaciółek i drzew oliwnych, którymi była otoczona od urodzenia.

Trójka przypadkowych bohaterów wyrusza wspólnie na szaloną wyprawę na Gibraltar. Chcą odnaleźć złoto ukryte w tamtejszych tunelach podczas II wojny światowej. Taki przypływ gotówki rozwiązałby wszystkie ich problemy. Czy u kresu podróży czeka na nich tylko szlachetny kruszec? A może po drodze odkryją coś znacznie cenniejszego?

Informacje o filmie „Taksówką na Gibraltar”

  • Produkcja: Hiszpania, Argentyna 2019, 92’
  • Reżyseria: Alejo Flah
  • Scenariusz: Alejo Flah, Fernando Navarro
  • Obsada: Dani Rovira, Joaquín Furriel, Ingrid García-Jonsson
  • Nagrody, wyróżnienia, festiwale: Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019 – film otwarcia
  • Ograniczenia wiekowe: 12+
  • Tytuł oryginalny: „Taxi a Gibraltar”
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY