Strona głównaKino hiszpańskieHiszpańskie filmyFilm "Jak zostać Cesarzem" (2019)

Film „Jak zostać Cesarzem” (2019)

Cesarstwo Wielkiej Japonii ma poważny problem. Bezpotomnie odszedł Cesarz Satohito. Aby zapewnić ciągłość mocarstwu, trzeba jak najszybciej znaleźć następcę tronu.

Plakat z filmu "Jak zostać cesarzem"
Plakat z filmu „Jak zostać cesarzem”

Sekretarz zmarłego cesarza studiuje drzewo genealogiczne cesarskiej rodziny i trafia na ślad prowadzący do miejscowości Coria del Río niedaleko Sewilli. Mieszka tam Paco Japón (Dani Rovira) z żoną (María León) i dziećmi. To właśnie on jest wybrańcem! Życie rodziny Japón staje do góry nogami. Muszą pojechać do Tokio i zamieszkać w Pałacu Cesarskim, gdzie będą przygotowywani do nowych ról. Różnice kulturowe i językowe między Andaluzyjczykami i Japończykami dadzą o sobie znać i doprowadzą do mnóstwa komicznych sytuacji.

Inspiracją do stworzenia filmu była prawdziwa historia. W 1613 roku do Corii del Río dotarła japońska misja dyplomatyczna, której przewodził samuraj Hasekura Tsunenaga. Celem wizyty były negocjacje traktatu handlowego z królem Filipem III. Wizyta trwała trzy lata, podczas których Japończycy mieszkali w Corii. Negocjacje się nie powiodły, Hasekura wrócił do swojego kraju, ale wielu członków misji zdecydowało się na pozostanie w andaluzyjskim miasteczku. Dzisiaj spośród trzydziestu tysięcy mieszkańców Corii del Río, ponad sześciuset nosi nazwisko Japón (Japonia).

Informacje o filmie „Jak zostać Cesarzem”

  • Produkcja: Hiszpania 2019, 91’
  • Reżyseria: Álvaro Díaz Lorenzo
  • Scenariusz: Álvaro Díaz Lorenzo
  • Obsada: Dani Rovira, María León, Antonio Dechent
  • Nagrody, wyróżnienia, festiwale: Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019 – film zamknięcia
  • Ograniczenia wiekowe: 8+
  • Tytuł oryginalny: „Los Japón”
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY