Kubki marki Hispanico

Cesarstwo Wielkiej Japonii ma poważny problem. Bezpotomnie odszedł Cesarz Satohito. Aby zapewnić ciągłość mocarstwu, trzeba jak najszybciej znaleźć następcę tronu.

Plakat z filmu "Jak zostać cesarzem"
Plakat z filmu “Jak zostać cesarzem”

Sekretarz zmarłego cesarza studiuje drzewo genealogiczne cesarskiej rodziny i trafia na ślad prowadzący do miejscowości Coria del Río niedaleko Sewilli. Mieszka tam Paco Japón (Dani Rovira) z żoną (María León) i dziećmi. To właśnie on jest wybrańcem! Życie rodziny Japón staje do góry nogami. Muszą pojechać do Tokio i zamieszkać w Pałacu Cesarskim, gdzie będą przygotowywani do nowych ról. Różnice kulturowe i językowe między Andaluzyjczykami i Japończykami dadzą o sobie znać i doprowadzą do mnóstwa komicznych sytuacji.

Inspiracją do stworzenia filmu była prawdziwa historia. W 1613 roku do Corii del Río dotarła japońska misja dyplomatyczna, której przewodził samuraj Hasekura Tsunenaga. Celem wizyty były negocjacje traktatu handlowego z królem Filipem III. Wizyta trwała trzy lata, podczas których Japończycy mieszkali w Corii. Negocjacje się nie powiodły, Hasekura wrócił do swojego kraju, ale wielu członków misji zdecydowało się na pozostanie w andaluzyjskim miasteczku. Dzisiaj spośród trzydziestu tysięcy mieszkańców Corii del Río, ponad sześciuset nosi nazwisko Japón (Japonia).

Informacje o filmie “Jak zostać Cesarzem”

  • Produkcja: Hiszpania 2019, 91’
  • Reżyseria: Álvaro Díaz Lorenzo
  • Scenariusz: Álvaro Díaz Lorenzo
  • Obsada: Dani Rovira, María León, Antonio Dechent
  • Nagrody, wyróżnienia, festiwale: Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019 – film zamknięcia
  • Ograniczenia wiekowe: 8+
  • Tytuł oryginalny: “Los Japón”

Ten film jest wyświetlany w ramach 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Loty do Hiszpanii