Film „Gdybym był bogaty” (2019)

Santi (Álex García) jest młody i atrakcyjny, ale nie odniósł sukcesu zawodowego. W życiu osobistym też nie układa mu się najlepiej – właśnie jest w trakcie rozwodu z Maite (Alexandra Jiménez).

Plakat z filmu "Gdybym był bogaty"
Plakat z filmu „Gdybym był bogaty”

W akcie desperacji kupuje los na loterii. Może tym razem dopisze mu szczęście? Nie bardzo w to wierzy, a jednak… Wygrywa! I nie jakiś tam tysiączek czy dwa, tylko kupę kasy. Z dnia na dzień zostaje milionerem.

Czy jednak można w pełni cieszyć się z wygranej, nie mówiąc o niej ani rodzinie, ani przyjaciołom? Santi musi ukryć swoje szczęście przed wszystkimi. Gdyby jego żona dowiedziała się o fortunie, zażądałaby połowy pieniędzy. Dzielić się milionami z byłą żoną? Nie ma mowy! Santi postanawia rozkoszować się wygraną w ukryciu, wydając pieniądze jak najostrożniej, żeby nikt ze znajomych nie dowiedział się o jego bogactwie. Będzie mógł sobie pofolgować kiedy w końcu podpisze papiery rozwodowe. Czy uda mu się dochować tajemnicy?

Informacje o filmie „Gdybym był bogaty”

  • Produkcja: Hiszpania 2019, 98’
  • Reżyseria: Álvaro Fernández Armero
  • Scenariusz: Álvaro Fernández Armero, Ángela Armero, Tom Fernández
  • Obsada: Álex García, Alexandra Jiménez, Adrián Lastra, Paula Echevarría
  • Ograniczenia wiekowe: 16+
  • Tytuł oryginalny: „Si yo fuera rico”
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY