Film “Jednooki król” (2016)

2403
Film “Jednooki król” (2016)
5 (100%) 2 votes

Film Jednooki król (2016) // Hispanico.plLidia (Betsy Túrnez) jest bezrobotna. Nadmiar wolnego czasu wypełnia kursami fotografii, tańca brzucha i nowych technik gotowania. Mieszka z Davidem (Alain Hernández) w blokach marginalnej dzielnicy miasta. David był bramkarzem w dyskotece, dzisiaj jest policjantem z oddziałów prewencji, jak sam o sobie mówi specjalistą od zarządzania tłumem.

Lidia podziwia Sandrę (Ruth Llopis), oniryczno-buntowniczą hipsterkę, której udało się wyjść z blokowiska i sprawia wrażenie spełnionej. Jej przyjaciel, Nacho (Miki Esparbé) jest „dokumentalistą społecznym”. Utrzymuje się z pieniędzy, które dostaje od ojca. Jest w ciężkiej depresji, spotęgowanej utratą oka podczas manifestacji.

Lidia i Sandra nie widziały się od lat. Chcą przedstawić sobie swoich narzeczonych, powspominać stare czasy i porozmawiać o nowych. Miło zapowiadające się spotkanie mąci pewien drobny szczegół…

Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej własnego autorstwa napisał Marc Crehuet, który debiutuje w roli reżysera filmowego.

  • Reżyseria: Marc Crehuet
  • Scenariusz: Marc Crehuet
  • Obsada: Alain Hernández, Miki Esparbé, Betsy Túrnez, Ruth Llopis

Ten film był wyświetlany podczas 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar