Film “Jednooki król” (2016)

3093

Film Jednooki król (2016) // Hispanico.plLidia (Betsy Túrnez) jest bezrobotna. Nadmiar wolnego czasu wypełnia kursami fotografii, tańca brzucha i nowych technik gotowania. Mieszka z Davidem (Alain Hernández) w blokach marginalnej dzielnicy miasta. David był bramkarzem w dyskotece, dzisiaj jest policjantem z oddziałów prewencji, jak sam o sobie mówi specjalistą od zarządzania tłumem.

Lidia podziwia Sandrę (Ruth Llopis), oniryczno-buntowniczą hipsterkę, której udało się wyjść z blokowiska i sprawia wrażenie spełnionej. Jej przyjaciel, Nacho (Miki Esparbé) jest „dokumentalistą społecznym”. Utrzymuje się z pieniędzy, które dostaje od ojca. Jest w ciężkiej depresji, spotęgowanej utratą oka podczas manifestacji.

Lidia i Sandra nie widziały się od lat. Chcą przedstawić sobie swoich narzeczonych, powspominać stare czasy i porozmawiać o nowych. Miło zapowiadające się spotkanie mąci pewien drobny szczegół…

Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej własnego autorstwa napisał Marc Crehuet, który debiutuje w roli reżysera filmowego.

Loty do Hiszpanii
 
  • Reżyseria: Marc Crehuet
  • Scenariusz: Marc Crehuet
  • Obsada: Alain Hernández, Miki Esparbé, Betsy Túrnez, Ruth Llopis

Ten film był wyświetlany podczas 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.