Film „Jednooki król” (2016)

Film Jednooki król (2016) // Hispanico.plLidia (Betsy Túrnez) jest bezrobotna. Nadmiar wolnego czasu wypełnia kursami fotografii, tańca brzucha i nowych technik gotowania. Mieszka z Davidem (Alain Hernández) w blokach marginalnej dzielnicy miasta. David był bramkarzem w dyskotece, dzisiaj jest policjantem z oddziałów prewencji, jak sam o sobie mówi specjalistą od zarządzania tłumem.

Lidia podziwia Sandrę (Ruth Llopis), oniryczno-buntowniczą hipsterkę, której udało się wyjść z blokowiska i sprawia wrażenie spełnionej. Jej przyjaciel, Nacho (Miki Esparbé) jest „dokumentalistą społecznym”. Utrzymuje się z pieniędzy, które dostaje od ojca. Jest w ciężkiej depresji, spotęgowanej utratą oka podczas manifestacji.

Lidia i Sandra nie widziały się od lat. Chcą przedstawić sobie swoich narzeczonych, powspominać stare czasy i porozmawiać o nowych. Miło zapowiadające się spotkanie mąci pewien drobny szczegół…

Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej własnego autorstwa napisał Marc Crehuet, który debiutuje w roli reżysera filmowego.

  • Reżyseria: Marc Crehuet
  • Scenariusz: Marc Crehuet
  • Obsada: Alain Hernández, Miki Esparbé, Betsy Túrnez, Ruth Llopis
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY