Film “Powrót do miłości” (2016)

5838
Kubki marki Hispanico

Film Powrót do miłości (2016) // Hispanico.plMając po piętnaście lat, Olmo (Francesco Carril) i Manuela (Itsaso Arana) przeżyli razem pierwszą miłość. Dzisiaj, piętnaście lat później, mają okazję odnowić uczucie. Pewnej zimowej nocy w Madrycie wspominają przeżyte razem i towarzyszące im doznania. Do dawnych kochanków powraca namiętność. Obydwoje zmienili się z upływem czasu, więc romans zapewne będzie zupełnie nowym doświadczeniem.

Film mówi o czasie, czy raczej o świadomości istnienia czasu. O czasie straconym i zyskanym. O tym, co zapamiętaliśmy o sobie, czego nie pamiętamy, a co celowo puściliśmy w niepamięć. O słowach, gestach i uczuciach, którym cały czas jesteśmy wierni. O sentymentach, które nas określają i umiejscawiają w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Zdjęcia do filmu wyreżyserowanego przez Jonasa Truebę (Wszystkie piosenki są o mnie, 12. TKH) zostały zrealizowane w Madrycie, który, według krytyki, jest u Trueby “Madrytem o paryskim smaku”. W jednej z ról znana z filmu Sztokholm (14. TKH) Aura Garrido.

  • Reżyseria: Jonás Trueba
  • Scenariusz: Jonás Trueba
  • Obsada: Itsaso Arana, Francesco Carril, Aura Garrido, Candela Recio, Pablo Hoyos

Ten film był wyświetlany podczas 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Loty do Hiszpanii