Strona głównaKultura HiszpaniiKino hiszpańskieFilm "Podróż do pokoju matki" (2018)

Film „Podróż do pokoju matki” (2018)

Pierwszy obraz Celii Rico Clavellino, wyróżniony na MFF San Sebastián nagrodą Młodego Jury.

Film o więziach rodzinnych, które nas łączą i pękają, sprawiając, że jesteśmy silni i jednocześnie krusi. Film o przywiązaniu matki i córki oraz odległości między nimi. Film o dwóch podróżach, podczas których bohaterki odkrywają, jak trudna jest miłość.

Leonor (Ana Castillo) jest gotowa opuścić małe miasteczko w Andaluzji i podjąć pracę, ale nie ma odwagi powiedzieć o tym matce, Estrelli (Lola Dueñas). Martwi się o nią i nie wie, czy podejmuje dobrą decyzję. Estrella boi się wypuścić córkę na szerokie wody, ale nie jest w stanie zatrzymać jej przy sobie. Więź, która je łączy, jest bardzo silna, dlatego Leonor będzie musiała podjąć nie lada wysiłek, aby zacząć żyć własnym życiem. Estrella musi zaś stawić czoła samotności i zrozumieć, że kochać tym razem znaczy wypuścić z gniazda. Czy uda im się zmierzyć się z nowym, nieznanym etapem życia?

Informacje o filmie „Podróż do pokoju matki”

  • Hiszpania 2018, 90’
  • Reżyseria: Celia Rico Clavellino
  • Scenariusz: Celia Rico Clavellino
  • Obsada: Lola Dueñas, Anna Castillo, Pedro Casablanc, Adelfa Calvo
  • MFF San Sebastián 2018 – nagroda młodego jury,
  • 1 najlepszy debiut reżyserski, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy montaż
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY