Strona głównaJęzyk hiszpańskiCiekawostki i porady językoweFilmowy kurs hiszpańskiego w sam raz na wakacje!

Filmowy kurs hiszpańskiego w sam raz na wakacje!

Lubisz oglądać filmy? Kto by nie lubił… A gdyby tak każda kolejna minuta filmu pozwalała Ci coraz bardziej doskonalić język hiszpański?

Filmowy kurs hiszpańskiego w sam raz na wakacje! // Hispanico.pl

Właśnie na taki pomysł połączenia przyjemnego z pożytecznym wpadło Wydawnictwo LektorKlett, właściciel marki PONS. Wideokurs hiszpańskiego z serii „Język na ekranie” to filmowa podróż, w której porwie Was nie tylko fabuła, ale także seria dedykowanych poszczególnym scenom ćwiczeń językowych.

Jak rozpocząć filmowy kurs hiszpańskiego?

Oprócz dołączonego do kursu filmu, znajdziecie także książeczkę zawierającą opis wybranych fragmentów fabuły, objaśnienia słownictwa oraz ćwiczenia gramatyczne. Zanim jednak do tego przejdziesz, czeka na Ciebie krótkie wprowadzenie, w którym dowiesz się najważniejszych informacji o filmie i reżyserze. Dzięki temu lepiej zrozumiesz fabułę – a nawet jeśli ją znasz, będzie to okazja do przypomnienia jej sobie jeszcze lepiej.

Filmowy kurs hiszpańskiego w sam raz na wakacje! // Hispanico.pl

Dołączony do kursu film podzielony jest na kilka części. Autorzy kursu radzą, aby przed oglądnięciem każdej sceny, najpierw zapoznać się ze słownictwem, które znajdziemy w odpowiedniej części książeczki. Jeśli mimo to oglądany fragment filmu nadal wydaje Ci się niezrozumiały, możesz odtworzyć go kilkukrotnie lub w wersji z polskimi napisami. Gdy poczujesz, że rozumiesz już wszystko, możesz przejść do ćwiczeń zawartych w książeczce, które dotyczyć będą zagadnień przedstawionych we wcześniej oglądanej scenie filmu.

Filmowy kurs hiszpańskiego w sam raz na wakacje! // Hispanico.pl

Dlaczego warto?

Bo jest to nietypowa, za to bardzo skuteczna forma nauki. Bo obok twórczości Almodóvara nie można przejść obojętnie! Bo „Volver” to znakomity, pełen pasji i charakteru film. Bo Penélope Cruz to jedna z najwybitniejszych hiszpańskich aktorek. Bo w końcu – czy można wymarzyć sobie lepszy letni wieczór, niż ten spędzony w tak doborowym, hiszpańskim towarzystwie?

Przedstawiony w artykule Filmowy kurs hiszpańskiego, kupisz tutaj >

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY