Strona głównaJęzyk hiszpańskiCiekawostki i porady językoweDlaczego warto uczyć się języka obcego za granicą?

Dlaczego warto uczyć się języka obcego za granicą?

Wyjazdy językowe dzieci i młodzieży stały się bardzo popularne. Biura podróży prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej atrakcyjnych kursów, na których można się efektywnie uczyć języka i miło spędzać czas.

Idealne dopasowanie

Oferty są bardzo zróżnicowane, dlatego nie ma problemu z wyborem najodpowiedniejszej opcji dla dziecka. Mnóstwo terminów wyjazdu i miejsc pobytu, ale też liczebność grupy i jej skład – to wszystko daje szerokie możliwości dopasowania każdego szczegółu. Można wybrać wyjazdy letnie, ale też zimowe, z których korzysta spora liczba młodych ludzi. Tydzień lub dwa z dala od domu na wyjątkowych feriach poświęconych nauce i rekreacji to bardzo dobry pomysł na zimowy odpoczynek od szkoły. Nauka przez zabawę jest o wiele przyjemniejsza i o wiele bardziej przyswajalna przez dzieci i młodzież. Na wyjeździe nikt do niczego nie zmusza, a uczenie się nowych rzeczy staje się oczywistością. Poznawanie języka od tzw. podszewki podczas wspólnych zajęć – lekcyjnych i rekreacyjnych to gwarant szybszej i ciekawej nauki.

 

Duża dawka dobrej zabawy

Językowy obóz zimowy to wielka frajda dla każdego. Tutaj nie można się nudzić, a czas płynie bardzo szybko, wypełniony po brzegi spotkaniami z rówieśnikami i ciekawym grafikiem zajęć. Quizy, gry, poznawanie zakamarków miasta, jego kultury i historii oraz integracja z rówieśnikami z różnych nacji, to składa się na wyjątkowo zagospodarowany czas młodego człowieka. Liczne wycieczki i zwiedzanie nowych miejsc to także spotkania z językiem w różnych sytuacjach. Rozmowy z innymi uczestnikami kursu, w sklepie czy z wychowawcami są ogromną szansą na szlifowanie języka obcego. Można powiedzieć, że zajęcia w grupach są jedynie dodatkiem, bo tak naprawdę z obcą mową obcuje się każdego dnia, co później mocno procentuje w przyszłości.

 

Lektor – zawsze służy pomocą i radą

Zazwyczaj na tego rodzaju kursach są nauczyciele polscy i lektorzy, dlatego cały czas dziecko ma szansę porozmawiać w obcym języku. Lektor towarzyszy dzieciom nie tylko podczas spotkań na lekcjach, ale też w trackie wspólnych wyjazdów i wycieczek po mieście. Można powiedzieć, że jest przewodnikiem, czuwającym nad zdobywaniem nowych umiejętności językowych, ale też dbającym o bezpieczeństwo i dobrą zabawę na kursie.

 

Poznawanie siebie i przełamywanie barier

Turystyka młodzieżowa daje także spore szanse rozwoju wewnętrznego. Młodzi ludzi uczą się samodzielności, odpowiedzialności i radzenia sobie z różnymi sprawami dnia codziennego. Dla wielu osób to pierwszy wyjazd bez rodziców dlatego zazwyczaj jest wielkim przeżyciem. Warto więc wybrać dziecku taki obóz, na którym będzie się czuło jak najlepiej. Ciekawą propozycją są obozy tematyczne, na których można w czasie wolnym robić to, co się lubi. Niektórzy wybiorą więc obozy narciarskie, inni turystyczne, a jeszcze inni szachowe. Dopasowanie kursu do pasji dziecka to większa połowa sukcesu.

Więcej na www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY