Pogoda na Costa Brava

Kiedy udać się na wybrzeże Costa Brava? Jak zaplanować wakacje, by uniknąć deszczu? Które miesiące są najcieplejsze? I czy warto wybrać się tutaj poza sezonem?

Pogoda na Costa Brava jest w ciągu roku bardzo zmienna. Nie ma co ukrywać, że najlepszy czas na zwiedzenie tego hiszpańskiego wybrzeża jest latem. Wysokie temperatury i mała ilość opadów sprzyjają wypoczynkowi na plaży. Jeśli jednak kąpiele słoneczne nie są Twoim priorytetem, to wczesna wiosna może być równie optymalną porą roku na urlop. Najgorzej pod kątem temperatur wypada zima. Z tego powodu o tej porze roku ruch turystyczny jest na Costa Brava znacznie mniejszy.


Prognoza pogody długoterminowa – Costa Brava

Pogoda na Costa Brava - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu8°C14°C56 mm
Pogoda w lutym9°C13°C38 mm
Pogoda w marcu11°C14°C45 mm
Pogoda w kwietniu13°C15°C63 mm
Pogoda w maju17°C18°C68 mm
Pogoda w czerwcu21°C21°C62 mm
Pogoda w lipcu24°C24°C27 mm
Pogoda w sierpniu23°C26°C21 mm
Pogoda we wrześniu21°C24°C39 mm
Pogoda w październiku17°C22°C82 mm
Pogoda w listopadzie11°C18°C81 mm
Pogoda w grudniu8°C16°C45 mm

Wiosna na Costa Brava

Wiosenne miesiące na Costa Brava bywają kapryśne. Temperatury w marcu i kwietniu nie pozwalają jeszcze na wypoczynek na plaży. Na ten możemy liczyć ewentualnie w maju, gdy słupek rtęci oscyluje w granicach 17°C. Wiosna na Costa Brava jest jednak dość deszczowa. Jeśli planujesz urlop w tym czasie, to lepiej aby był on nieco dłuższy. Przy krótkich, weekendowych wypadach może się bowiem okazać, że będą one bardzo deszczowe.

Costa Brava latem

Czerwiec na Costa Brava to niekoniecznie dobry wybór. Fakt, temperatury są wówczas całkiem wysokie (średnio 21°C), ale równie obfite są gwałtowne opady. Z drugiej strony ich mniejsza ilość w lipcu i sierpniu sprawia, że trudniej sobie poradzić z upałami, które w lipcu wynoszą średnio 24°C. Sierpień wyróżnia się natomiast najwyższą w roku temperaturą wody, co spodoba się wszystkim miłośnikom sportów wodnych.

Jesień na Costa Brava

Mimo że astronomiczna jesień rozpoczyna się we wrześniu, to pod kątem pogody miesiąc ten znacznie bardziej przypomina lato. Wciąż wysokie temperatury, niewielka ilość opadów i mniejszy ruch turystyczny to trzy powody, dla których Costa Brava we wrześniu to idealny pomysł na urlop! Wraz z nadejściem października i listopada sytuacja zmienia się diametralnie. To dwa najbardziej deszczowe miesiące w roku. Dodatkowo sprawę pogarsza spadek temperatur, który jest zapowiedzią zbliżającej się zimy.

Costa Brava w zimie

Zimą opady są mniejsze niż jesienią. Grudzień i styczeń to najchłodniejsze miesiące na Costa Brava. Nie jest to aura, która pozwala na wypoczynek na plaży. Jeśli jednak zabierzesz ze sobą lekką kurtkę, może to być doskonały czas na zwiedzenie wielu ciekawych miejsc. To właśnie zimą ruch turystyczny na Costa Brava jest bowiem najmniejszy, dzięki czemu możesz w spokoju nacieszyć się urokami tego wybrzeża.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY