Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiKiedy jechać do Lloret de Mar? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy jechać do Lloret de Mar? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy wybrać się do Lloret de Mar? Które miesiące są najcieplejsze? Jaka pogoda w Lloret de Mar jest teraz? I czy lato to jedyna pora roku, kiedy świeci tu słońce?

Pogoda w Lloret de Mar spodoba się tym, którzy planują swój urlop w okresie od czerwca do września. To właśnie wtedy możesz liczyć na najwyższe temperatury i najmniejsze opady deszczu. Najmniej polecaną porą roku na urlop jest z kolei zima. Wypoczynek na plaży raczej nie wchodzi wtedy w grę, bo mimo że temperatura wody jest całkiem przyzwoita (nawet 16°C), to temperatura powietrza bywa nawet dwa razy mniejsza.

Lloret de Mar – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej sprawdzisz, jak przedstawia się pogoda w Lloret de Mar na dziś i najbliższe 7 dni:

LLORET DE MAR POGODA

Prognoza pogody długoterminowa – Lloret de Mar

Pogoda w Lloret de Mar - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu8°C14°C61 mm
Pogoda w lutym8°C13°C49 mm
Pogoda w marcu11°C14°C54 mm
Pogoda w kwietniu13°C15°C73 mm
Pogoda w maju17°C18°C87 mm
Pogoda w czerwcu21°C21°C62 mm
Pogoda w lipcu23°C24°C38 mm
Pogoda w sierpniu23°C26°C55 mm
Pogoda we wrześniu20°C24°C58 mm
Pogoda w październiku17°C22°C79 mm
Pogoda w listopadzie11°C18°C82 mm
Pogoda w grudniu8°C16°C47 mm

Wiosna w Lloret de Mar

Początek wiosny w Lloret de Mar nie należy do najcieplejszych. Marzec i kwiecień to miesiące, w których temperatura waha się od 11°C do 13°C. Maj jest znacznie cieplejszy i zapowiada nadchodzące wielkimi krokami lato. Niestety jest to zarazem najbardziej deszczowy miesiąc w roku, a średnia ilość deszczowych dni wynosi aż 11. Warto mieć to na uwadze podczas planowania urlopu.

Lloret de Mar latem

Nie bez powodu większość wycieczek do Lloret de Mar organizowana jest latem. To właśnie o tej porze roku panują tu idealne warunki do wypoczynku na plaży. Lipiec i sierpień to najcieplejsze miesiące w roku – średnie temperatury wynoszą wówczas 23°C, a temperatura wody w morzu często bywa jeszcze wyższa. Czerwiec w Lloret de Mar jest również dobrym miesiącem na urlop, choć warto liczyć się z tym, że mogą nas spotkać wówczas częstsze opady deszczu.

Jesień w Lloret de Mar

Wrzesień w Lloret de Mar pod kątem pogody niewiele różni się od czerwca. To doskonały czas dla tych, którzy szukają pomysłu na urlop poza szczytem sezonu. Temperatura wody jest wciąż wysoka, co bez problemu pozwala na kąpiel w morzu. Kilka stopni niższa niż w lipcu i sierpniu temperatura powietrza sprawia, że uciążliwy upał nie będzie Ci groźny. W październiku i listopadzie szansa na dobrą pogodę spada z każdym tygodniem. Opady stają się bardziej obfite, a temperatura mocno spada. I mimo że wciąż można trafić na dni pełne słońca, to nie jest to najlepszy czas na urlop.

Lloret de Mar w zimie

Zima w Lloret de Mar nie sprzyja wypoczynkowi na plaży. Temperatura powietrza bywa trzy razy mniejsza niż w miesiącach letnich, a i opady nie są rzadkością. Jeśli mimo wszystko zależy Ci na odwiedzeniu tego katalońskiego miasta zimową porą, zaplanuj swój urlop w grudniu. Opady są wówczas mniejsze, a temperatura wody nieco wyższa niż w styczniu i lutym.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY