Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiTOP 10: Ekstremalne atrakcje w Barcelonie

TOP 10: Ekstremalne atrakcje w Barcelonie

Planujesz urlop w Barcelonie, ale od zwiedzania miasta, słynnych zabytków i muzeów wolisz aktywny wypoczynek? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie!

Poznaj najbardziej niesamowite atrakcje w Barcelonie, które dostarczą CI sporej dawki adrenaliny i sprawią, że Twój wyjazd do stolicy Katalonii będzie niezapomniany.

Ice Bar – Lodowy bar w Barcelonie

Środek lata w Barcelonie bywa dokuczliwy pod kątem temperatury. Aby walczyć z upałami, możesz pić napoje chłodzące, kąpać się w morzu lub… odwiedzić bar niemal jak z krainy lodu! Ice Bar to eksperymentalna forma lokalu, w którym panuje temperatura -5°C, a jego wnętrze zdobią zmieniane co sezon rzeźby z lodu. A po spędzeniu chwili w lodowym barze, możecie wrócić na plażę, która znajduje się tuż obok 🙂

Sześciogodzinny lot balonem nad Barceloną

A gdyby tak wznieść się tysiąc metrów nad ziemię i spojrzeć na okolice Barcelony z całkowicie innej perspektywy? Tak się składa, że jest to możliwe!

Przejażdżka Ferrari po Barcelonie

Fani adrenaliny z pewnością ucieszą się z możliwości zwiedzenia Barcelony z poziomu Ferrari. Podczas wycieczki odwiedzisz jedne z wielu popularnych lokalizacji, takich jak: La Barceloneta, dawny tor F1 lub Park Tibidabo.

Kajaki i nurkowanie na wybrzeżu Costa Brava (8h)

Jak najlepiej poznać wybrzeże Costa Brava? Możesz na przykład skorzystać z kajaków, którymi opłyniesz najciekawsze zakątki. Wzbogaceniem wycieczki jest natomiast snorkeling, podczas którego zobaczysz piękne, podwodne krajobrazy.

Nocny paddle surfing w Barcelonie

SUP to sport, który zdobywa coraz więcej zwolenników. Pływanie lub nawet utrzymanie się na położonej na desce wodzie już samo w sobie może być dla niektórych wyzwaniem. A co, jeśli to wszystko masz zrobić w środku nocy? To nietypowe doświadczenie czeka na Ciebie w Barcelonie.

Floating w Barcelonie

Nie jestem pewna, czy tę atrakcję rzeczywiście można nazwać ekstremalną, czy może bardziej mistyczną? Sesje floatingu to nietypowa forma odprężenia i złagodzenia stresu. Wrażenie unoszenia się na wodzie, odcięcia od wszelkich bodźców i oderwania od świata, pozwala osiągać wysokie stany relaksacyjne, które pomagają w medytacji. Floating ma także dobry wpływ na zdrowie fizyczne naszego organizmu.

Wspinaczka na Baumes Corcades

A oto pięciogodzinna atrakcja dla fanów mocnych wrażeń! Z pomocą profesjonalnego przewodnika i sprzętu możesz wspiąć się na jedną z najpopularniejszych ścianek wspinaczkowych Baumes Corcades.

Góra Montserrat i klasztor w jednej wycieczce

Pozostając w temacie gór, nie można zapomnieć także o masywie Montserrat! Kilku godzinny trekking tutejszymi szlakami pozwoli Ci odkryć naturalne piękno katalońskich krajobrazów. Wycieczka obejmuje też wejście do klasztoru Montserrat.

Kolejka linowa Montjuïc

Jeśli lot balonem to dla Ciebie zbyt wiele, a ze wspinaczką nie jesteś za pan brat, to czas na nieco mniej ekstremalne za to równie interesujące doznanie. Przejazd kolejką linową Montjuïc nad Barceloną, to okazja do spojrzenia na panoramę tego pięknego miasta w skrajnie inny sposób. Zamknięte wagoniki sprawiają natomiast, że przejazd jest bezpieczny i stanowi także ciekawą formę transportu miejskiego.

Vespą pod Barcelonie

Na koniec coś dla lubiących jednoślady! Barcelona to duże miasto, a jednym z najszybszych środków lokomocji jest skuter. Czemu więc nie poznać stolicy Katalonii za sterami zwinnej Vespy? Czterogodzinna wycieczka z pewnością pozwoli Ci odkryć najciekawsze miejsca i atrakcje w mieście.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY