Strona głównaKultura HiszpaniiHiszpańskie święta i tradycjeGirona Temps de Flors - Święto Kwiatów w Gironie

Girona Temps de Flors – Święto Kwiatów w Gironie

Na początku maja w Gironie dochodzi do eksplozji wszechobecnych kwiatów i kolorów. Na ulicach miasta unosi się piękny, intensywny zapach roślin i pojawia się mnóstwo florystycznych instalacji.

Wszystko za sprawą Girona Temps de Flors. Ten pachnący Festiwal obchodzony jest od 1955 roku, a swój początek wziął od wystawy kwiatów w kościele Świętego Dominika. Z czasem wydarzenie rozprzestrzeniło się na całe miasto i od tej pory Festiwal obchodzony jest co roku, przyciągając do miasta tłumy turystów.

Place, budynki i ulice udekorowane są kwiatami. Przyozdobiony jest także ratusz zajmujący centralne miejsce na Plaça del Vi. Na szczególną uwagę zasługują także szerokie schody prowadzące do barokowej katedry Najświętszej Marii Panny.

Podczas wydarzenia na ulicach miasta można spotkać stoiska z kwiatami, a także wziąć udział w innych atrakcjach takich jak uliczne spektakle czy koncerty. Wiele restauracji, podczas festiwalu, oferuje specjalne menu składające się z potraw, które wśród składników zawierają także kwiaty.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY