Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiKiedy jechać do Barcelony? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy jechać do Barcelony? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Niektórzy mówią, że Barcelonę można odwiedzać przez cały rok. I to prawda. Jednak zanim wybierzecie się tu na wakacje w środku zimy, warto wiedzieć, czego można się wówczas spodziewać.

Pogoda w Barcelonie jest w ciągu roku dosyć zmienna. Co prawda zima nie jest tu tak sroga jak w Polsce, a śnieg to raczej anomalia, jednak nie oznacza to, że jest to miasto, w którym zawsze świeci słońce. Kiedy zatem warto jechać do Barcelony by się opalać, a które miesiące wybrać na melancholijne spacery? W podjęciu takich decyzji pomogą nam statystyki pogodowe, które zobaczysz w tabeli poniżej.

Aktualna prognoza pogody w Barcelonie na dzisiaj

Jeśli wciąż wahasz się, kiedy jechać do Barcelony i czy najbliższe dni będą ku temu odpowiednie, zobacz na prognozę pogody na najbliższe dni:

BARCELONA POGODA 7-DNIOWA

Prognoza długoterminowa – Barcelona

Pogoda w Barcelonie - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu10°C14°C33 mm
Pogoda w lutym10°C13°C41 mm
Pogoda w marcu12°C14°C33 mm
Pogoda w kwietniu13°C15°C37 mm
Pogoda w maju16°C18°C54 mm
Pogoda w czerwcu20°C21°C11 mm
Pogoda w lipcu23°C24°C25 mm
Pogoda w sierpniu24°C26°C64 mm
Pogoda we wrześniu22°C24°C75 mm
Pogoda w październiku18°C22°C87 mm
Pogoda w listopadzie13°C18°C34 mm
Pogoda w grudniu11°C16°C35 mm

Wiosna w Barcelonie

Wiosna w Barcelonie to jeden z najprzyjemniejszych okresów w roku. Od marca do czerwca temperatury zaczynają stopniowo wzrastać, jednak nie są jeszcze tak trudne do zniesienia jak w kolejnych miesiącach. Zdarzają się co prawda opady, jednak średnio czeka nas zaledwie 5 deszczowych dni w miesiącu. Obfite deszcze są częste w maju, dlatego warto brać to pod uwagę, planując urlop.

Lato w Barcelonie

Od czerwca temperatury w Barcelonie drastycznie wzrastają. Upał jest najtrudniejszy do zniesienia w czerwcu i lipcu, ponieważ w tych miesiącach znacząco zmniejsza się ilość opadów. Sierpień w Barcelonie to z kolei najgorętszy miesiąc. Wysokim temperaturom towarzyszą wówczas obfite deszcze, co powoduje, że powietrze jest gorące i wilgotne.

W ciągu dnia taka pogoda w Barcelonie może być trudna do zniesienia. Przyjemne są natomiast wieczory. Niewielkie wahania temperatur pomiędzy dniem i nocą sprawiają, że to właśnie po zachodzie słońca zaczyna się prawdziwe życie. Kawiarnie pękają w szwach, dzieci bawią się na placach zabaw, a przy plaży rozkręcają się wieczorne imprezy.

Pogoda w Barcelonie latem w ciągu dnia bywa nie do zniesienia, ale wieczory nabierają kolorów
Pogoda w Barcelonie latem w ciągu dnia bywa nie do zniesienia, ale wieczory nabierają kolorów

Jesień w Barcelonie

Duża ilość opadów w sierpniu i przejściowe zachmurzenie to zapowiedź zbliżającej się jesieni. Wrzesień w Barcelonie jest jeszcze bardziej deszczowy, a październik to najbardziej deszczowy miesiąc w roku. Ilość opadów zwiększa się tu do 87 mm przy jednoczesnym spadku temperatur do 18°C. Mimo że jest przeważnie słonecznie, to nie jest to wymarzona pogoda na urlop, stąd ruch turystyczny jesienią jest zdecydowanie mniejszy.

Zima w Barcelonie

Decydując się na wakacje w Barcelonie zimą, warto zabrać ze sobą coś cieplejszego. Grudzień, styczeń i luty to najchłodniejsze miesiącu w roku. Mimo że jest przeważnie słonecznie, to zdarzają się także przelotne opady. Sprawy nie ułatwia też krótsza długość dnia.

Choć zimą w Barcelonie jest częściowo słonecznie, to wieczory są zwykle chłodne
Choć zimą w Barcelonie jest częściowo słonecznie, to wieczory są zwykle chłodne

Te średnio atrakcyjne warunki sprawiają jednak, że jest to czas, gdy możemy poznać inne oblicze Barcelony. Pozbawiona tłumów i przesadnej ilości turystów staje się całkiem innym miastem. Biorąc pod uwagę, że temperatury w zimie są w Barcelonie i tak dużo wyższe niż w Polsce, jest to dobra okazja do tego, aby w spokoju i bez pośpiechu odkryć to miasto na nowo.

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY