Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiGdzie zobaczyć najlepsze pokazy flamenco w Barcelonie?

Gdzie zobaczyć najlepsze pokazy flamenco w Barcelonie?

Mimo że Katalonia nie jest stolicą flamenco (wywodzi się ono z Andaluzji), znajdziemy tu kilka znakomitych miejsc, gdzie w nadzwyczajnej atmosferze możemy podziwiać magiczne spektakle tańca, gitary oraz kastanietów. Jednym z nich jest Palau Dalmases – wyjątkowy pałac pochodzący z  XVII wieku.

Palau Dalmases to wspaniały przykład barokowego pałacu, który wieczorami wypełnia się dźwiękami gitary oraz emocjami zahipnotyzowanych widzów. Położony w ustronnym miejscu pomiędzy ulicami Calle Montacada oraz Calle Banys Vells w barcelońskiej dzielnicy Ciutat Vella stanowi idealne miejsce na niezapomniany wieczór, po intensywnym zwiedzaniu Muzeum Pablo Picassa, które znajduje się tuż obok.

Barokowa perełka i jej historia

Początkowo kościelny budynek został doszczętnie zniszczony podczas bombardowania Barcelony w 1697 roku. Dopiero parę lat później posiadłość kupił Pau Dalmases Castells (od którego pałac wziął nazwę) – pochodzący z rodziny, która w bardzo szybkim tempie awansowała w barcelońskiej hierarchii od robotników rolnych, aż do kupców. 

Palau Dalmases przez bardzo długi czas pozostał w rękach rodziny Dalmases, która dbała o niego i dokonywała kolejnych renowacji. Dzięki temu zyskał renomę i był siedzibą ważnych instytucji katalońskich jak Instytut Studiów Katalońskich (1962-1982) oraz stowarzyszenie Òmnium Cultural (do 2002 roku).

Dziś schody, które prowadzą do pałacu, uważane są za jedno z najpiękniejszych barokowych dzieł w Barcelonie. Ozdobione są płaskorzeźbami przedstawiającymi mitologiczne sceny: “Rydwan Neptuna” (symbol handlowej potęgi Barcelony w czasach Habsburgów) oraz “Gwałt Europy” (metaforyczne ukazanie podboju Królestwa Hiszpanii przez Filipa V). 

Pokazy flamenco w Barcelonie na długo zapadają w pamięć

Obecnie Palau Dalmases jest barcelońską stolicą flamenco. Wieczorami zbierają się tu tłumy, aby na godzinę oddać się pasji te niezwykłej sztuki. Codziennie odbywają się tu cztery występy artystów światowej sławy. Obok głównej sali znajduje się galeria sztuki flamenco udostępniona dla osób uczestniczących w spektaklu.

Pokazy flamenco w Barcelonie zapadają w pamięć na długo
Pokazy flamenco w Barcelonie zapadają w pamięć na długo

Do wyboru mamy trzy rodzaje wejściówek, które najłatwiej zakupić online na tej stronie:

  • VIP Zone – zapewnia miejsca w pierwszym rzędzie oraz serwowane napoje,
  • Zone A – zapewnia miejsca w środkowym rzędzie oraz serwowane napoje,
  • Zone B – zapewnia miejsca w końcowym rzędzie.

Za dodatkową opłatą jest również możliwość zaserwowania tradycyjnych hiszpańskich przekąsek. Do wyboru opcja mięsna oraz wegetariańska. 

WARTO WIEDZIEĆ: Flamenco zaczarowało Cię i chcesz spróbować własnych sił? Świetnie! Palau Dalmases organizuje zajęcia grupowe “Masterclass” gdzie początkujący oraz dzieci mogą uczyć się tańca od mistrzyń i mistrzów tej sztuki.

Inne pokazy flamenco w Barcelonie

Taniec Flamenco
Taniec Flamenco

Tablao Flamenco to miejsca w Hiszpanii, w których odbywają się pokazy flamenco. Konkurencją dla Palau Dalmases w Barcelonie są:

  • Los Tarantos Flamenco Tablao – najstarsze tablao flamenco w Barcelonie. Oferuje codziennie 40-minutowe spektakle w trzech różnych godzinach. Usytuowanie na widowni zależy od przybycia na miejsce,
  • Tablao Flamenco Cordobes – oferuje codziennie wiele opcji pokazów – dłuższych lub krótszych – wraz z poczęstunkiem przed występem,
  • Tablao del Carmen – dwie wieczorne godziny wejść wraz z wieloma opcjami poczęstunku – wyłącznie wino, wyłącznie tapas lub dwa typy kolacji.

Informacje praktyczne

Palau Dalmases na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY