Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMuzeum Picassa w Barcelonie i ponad 4200 dzieł najsłynniejszego kubisty

Muzeum Picassa w Barcelonie i ponad 4200 dzieł najsłynniejszego kubisty

Każdy wie, kim był Pablo Picasso. Nie każdy jednak ma okazję zobaczyć kilka tysięcy dzieł tego artysty w jednym miejscu. A właśnie taka sposobność czeka na Ciebie w samym sercu Katalonii!

Muzeum Picassa w Barcelonie to jedno z najważniejszych miejsc w Hiszpanii prezentujących sztukę najsłynniejszego kubisty wszech czasów. Mimo że Pablo Picasso urodził się w Maladze, gdzie również możemy zobaczyć część jego dzieł (patrz: Muzeum Picassa w Maladze), to jednak Barcelona odegrała istotną rolę w życiu i artystycznym rozwoju tego artysty. Otwarte w 1963 roku Museu Picasso Barcelona posiada w swojej kolekcji ponad 4200 dzieł, które wchodzą w skład stałej ekspozycji. Zobaczymy tu ogromną ilość dzieł z okresu błękitnego Picassa, wiele prac z 1917 roku oraz serię „Las Meninas” (1957).

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Muzeum Picasso w Barcelonie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: bardzo zmienne, polecam sprawdzić na oficjalnej stronie muzeum: http://www.bcn.cat/museupicasso/en/visiting/hours-and-tickets.html
  • Adres: La Rambla, 51-59, 08002 Barcelona, Hiszpania
  • Kup bilety na GetYourGuide

Muzeum Picassa w Barcelonie na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY