Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiIce Bar Barcelona - Idealny sposób na dokuczliwe upały podczas wakacji

Ice Bar Barcelona – Idealny sposób na dokuczliwe upały podczas wakacji

Igloo pośrodku gorącej, barcelońskiej plaży? Tak, to możliwe i to w dodatku w samym sercu stolicy Katalonii!

Ice Bar Barcelona to pierwszy taki lodowy bar na świecie. Idea jest bardzo prosta – schłodźcie się w temperaturze -10°C, rozgrzewając się jednocześnie wysokoprocentowymi trunkami podawanymi w szklankach z lodu!

Otwarty w 2007 roku na plaży Vila Olímpica bar robi furorę nie tylko wśród turystów, lecz również lokalnych mieszkańców zmęczonych ciągłymi upałami. Na pozór jest to normalny beach bar z tarasem otwartym na plażę, DJ-em, drinkami i fajną atmosferą. Nazwa miejsca podpowiada nam jednak, iż nie jest to zwykły bar. To, co najciekawsze kryje się w środku!

Ice Bar Barcelona od środka

Sala całkowicie zbudowana z lodu, pełna lodowych rzeźb (jedna z nich może przedstawiać np. kościół Sagrada Familia) zaprojektowanych przez międzynarodowych artystów, a przy barze moc napojów alkoholowych i bezalkoholowych, które umilą Wam wizytę w tym niezwykłym miejscu.

Wizyta zazwyczaj trwa 45 minut, więc żeby nie zamarznąć, ani się nie przeziębić dostaniecie futrzane kurtki w arktycznym stylu oraz rękawiczki.

Jeśli mieliście już kiedyś okazję odwiedzić Icebarcelona to nie obawiajcie się, że będzie się Wam tam nudzić, gdyż zarówno motyw przewodni baru, jak i rzeźby są zmieniane co najmniej dwa razy do roku, tak żeby zawsze dostarczyć odwiedzającym nowe wrażenia.

Co warto wiedzieć?

Cena wejściówki obejmuje wspomniane już ciepłe ubrania oraz jeden napój alkoholowy lub bezalkoholowy w lodowym kubku. Warto za to pamiętać o ciepłych butach. Brak ograniczeń wiekowych, jednak wstęp osób poniżej 18. roku życia wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna. Radzimy zakupić bilety wcześniej poprzez oficjalną stronę internetową Ice Baru.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Ice Bar Barcelona najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Entrada por la playa, C/ de Ramon Trias Fargas, 2, 08005 Barcelona, Hiszpania
  • Godziny otwarcia: 12:00-3:00
  • Kup bilety na GetYourGuide

Ice Bar Barcelona na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY