Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiOceanarium w Barcelonie i ponad 450 gatunków morskich zwierząt

Oceanarium w Barcelonie i ponad 450 gatunków morskich zwierząt

Mówi się, że obok Sagrady Familii, Parku Güell i Camp Nou L’Aquarium de Barcelona to czwarta największa atrakcja w tym mieście. Przyjrzyjmy jej się zatem z bliska!

Oceanarium w Barcelonie (L’Aquarium de Barcelona) zostało otwarte w 1995 roku i do dziś jest jednym z największych tego typu miejsc w Europie. W 35 akwariach mieszka tutaj 450 gatunków różnych zwierząt (łącznie około 11 tysięcy zwierząt morskich). Cały obiekt słynie przede wszystkim z tego, że poświęcony jest w dużej mierze tematyce Morza Śródziemnego.

Ciekawostki w Akwarium

Jednym z ciekawszych rozwiązań w Oceanarium w Barcelonie jest dostępny dla zwiedzających podwodny tunel o długości 80 metrów, wokół którego pływają morskie stworzenia, takie jak rekiny, płaszczki i rozmaite ryby. Podobny znajdziemy także w Oceanarium w Walencji, jednak zasadnicza różnica tkwi w sposobie korzystania z tej części akwarium.

Podczas gdy w Walencji użyjemy do tego siły własnych nóg, w Barcelonie oceanarium oferuje także z „ruchomy chodnika” prowadzącego przez tunel. Rozwiązanie nietypowe, choć osobiście mam mieszane uczucia, co do jego faktycznej przydatności… Z drugiej strony pozwala to uniknąć tłoku w tunelu, który mógłby być problemem szczególnie w szczycie sezonu.

W Oceanarium w Barcelonie żyje około 11 000 zwierząt
W Oceanarium w Barcelonie żyje około 11 000 zwierząt

Atrakcje w L’Aquarium de Barcelona

Ruchomy chodnik to jednak nie jedyna atrakcja w Oceanarium w Barcelonie. Podobnie jak w wielu innych oceanariach w Hiszpanii również tutaj na turystów czeka kilka dodatkowych sposobów na to, aby urozmaicić swoją wizytę w oceanarium.

Pierwsza z nich to możliwość nurkowania z rekinami. Nie jest to co prawda największe rekinarium w Hiszpanii, jednak pojemność na poziomie 3,7 mln litrów wody, pływające wokół rekiny i tysiące innych ryb i tak potrafią wywołać gęsią skórkę! Taki nietypowy sposób oglądania tych drapieżników, oprócz porządnego zastrzyku adrenaliny, daje także możliwość zrobienia im zdjęć lub nagrania filmu z bardzo bliskiej odległości. Tej atrakcji po prostu nie da się zapomnieć!

Rekiny w Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji w tym miejscu
Rekiny w Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji w tym miejscu

Jeśli nie masz dużego doświadczenia w nurkowaniu, a wizja bezpośredniej bliskości rekina napawa cię grozą, w Oceanarium w Barcelonie możesz wybrać także opcję nurkowania w klatce. Taka osłona skutecznie uniemożliwi bliski kontakt z tymi zwierzętami, dzięki czemu poczujesz się bezpieczniej.

Oceanarium dla dzieci

Specjalnie dla dzieci w wieku 8-12 lat Oceanarium w Barcelonie przygotowuje cykliczne wydarzenia pod hasłem “Noc z rekinami”. To nietypowe doświadczenie sprawia, że najmłodszy zwiedzający możliwość spędzenia nocy w otoczeniu ponad 8000 ryb i morskich stworzeń w tym oczywiście także rekinów. W oceanarium dzieci mogą przekonać się na własne oczy, jak wygląda ich aktywność o zmierzchu i w jaki sposób ocean budzi się do życia o poranku. T

Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście
Oceanarium w Barcelonie to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście

o jedna z tych atrakcji, do których naprawdę warto wybrać się z dziećmi, zwłaszcza jeśli poszukujecie wycieczki, podczas której przyjemne połączy się z pożytecznym. Oceanarium w Barcelonie bez wątpienia pomoże Waszym dzieciom zanurzyć się w podwodnym świecie.

Co warto wiedzieć przed wycieczką do Oceanarium w Barcelonie?

By zaoszczędzić czas i mieć pewność, że zdobędziecie upragnione bilety i obejrzycie wszystkie cuda, jakie skrywa barcelońskie oceanarium, warto wcześniej zadbać o wstęp i zajrzeć na stronę, gdzie zarezerwujecie bilet wstępu online bez kolejek. Znajdziecie tu także wejściówki do innych fantastycznych atrakcji, jakie znajdują się w Barcelonie oraz zarezerwujecie zwiedzanie z przewodnikiem. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się, jeśli macie w planach zwiedzanie muzeum czy innych historycznych miejsc, których Barcelona ma naprawdę wiele. Szczególnie polecamy spacer po Barcelonie śladami Gaudiego, wizytę w Camp Nou, oraz atrakcję, która zachwyci przede wszystkim dzieci – wycieczkę kolejką linową na Tibidabo.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Oceanarium w Barcelonie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 19:30 lub dłużej (w zależności od miesiąca)
  • Adres: Moll d’Espanya del Port Vell, s/n 08039 Barcelona
  • Kup bilety na GetYourGuide

Oceanarium w Barcelonie na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY