Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiOceanarium w Walencji - Największe akwarium w Europie

Oceanarium w Walencji – Największe akwarium w Europie

Jeśli marzy Ci się zobaczyć faunę i florę całej Ziemi, nie musisz jechać na wycieczkę dookoła świata. Wybierz się na wybrzeże Costa Blanca i odwiedź trzecie co do wielkości miasto Hiszpanii!

Oceanarium w Walencji (L’Oceanogràfic) to największe oceanarium w Europie. Znajdują się tu miliony litrów wody, w których mieszkają tysiące zwierząt morskich z całego świata.

Ta zachwycająca atrakcja jest częścią Ciudad de las Artes y las Ciencias położonego w dawnym korycie rzeki Turii. Po polsku nazwę tego miejsca przetłumaczymy na Miasto Sztuki i Nauki. Oprócz L’Oceanogràfic znajduje się tu także: Muzeum Nauki Księcia Filipa (El Museo de las Ciencias Príncipe Felipe), planetarium i kino (El Hemisfèric) oraz Pałac Sztuki Królowej Zofii (El Palau de les Arts Reina Sofía).

Wybierając się do oceanarium w Walencji mamy do wyboru kilka opcji. Możemy odwiedzić tylko tę atrakcję lub też wybrać bilet obejmujący wstęp zarówno do oceanarium, jak i do innych części Miasta Sztuki i Nauki. Cenowo bardziej opłacalna jest druga opcja, ponieważ pozwala zaoszczędzić kilka euro.

Zwiedzanie L’Oceanogràfic

Wewnątrz oceanarium znajdziemy kilkanaście odrębnych stref i budynków, które odtwarzają wszystkie najważniejsze ekosystemy na świecie. Wśród tych najciekawszych można wymienić: Morze Śródziemne, Morze Czerwone, Antarktydę i Arktykę.

Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias)
Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias)

Każdy z prezentowanych ekosystemów to oczywiście ogromne bogactwo roślin i zwierząt. Wśród tych ostatnich mamy okazję zobaczyć mnóstwo gatunków ryb, delfiny, żółwie, lwy morskie, meduzy, krokodyle, pingwiny, flamingi, egzotyczne ptaki… a na tym wciąż nie koniec! W największym zbiorniku o pojemności 7 mln litrów wody czekają na nas mieszkańcy Oceanu Atlantyckiego. Uwagę przykuwają krążące tu i ówdzie różne gatunki rekinów. Przyjrzysz się im z bardzo bliska, ponieważ przez tę część akwarium, przechodzi podwodny, szklany tunel.

Na uwagę zasługuje także delfinarium. Na pokaz delfinów możesz wybrać się kilka razy w ciągu dnia. Harmonogram pokazów najlepiej sprawdzić zaraz po wejściu do oceanarium, ponieważ można dzięki temu lepiej rozplanować wycieczkę po całym obiekcie.

Najlepsze atrakcje

Oprócz standardowych form zwiedzania, oceanarium w Walencji posiada w ofercie także kilka innych ciekawych propozycji, z których możesz skorzystać. Należą do nich:

W pobliżu Oceanarium (L'Oceanogràfic) znajdują się Ogrody Turii utworzone w dawnym korycie rzeki.
W pobliżu Oceanarium (L’Oceanogràfic) znajdują się Ogrody Turii utworzone w dawnym korycie rzeki.

Nocne zwiedzanie oceanarium w Walencji

Morskie dno nocą wygląda jeszcze piękniej. Podczas tej wycieczki po oceanarium zobaczysz niesamowite zdolności niektórych gatunków zwierząt. Jedną z najciekawszych jest bioluminescencja, czyli świecenie żywych organizmów, które jest typowe dla wielu ryb, meduz, mięczaków czy skorupiaków. Specjalne pokazy czekają także w delfinarium! Zobaczymy tam wspaniałe choreografie wykonywane przez tancerzy oraz delfiny. A to wszystko w towarzystwie muzyki, kolorowych świateł i innych efektów audiowizualnych. Idealna atrakcja dla całej rodziny.

Kino 4D w Oceanarium Walencja

To największe tego typu kino w Hiszpanii. Na własnej skórze poczujesz tu podmuchy wiatru, zmiany oświetlenia czy padający śnieg. Do wyboru mamy kilka filmów o różnej długości.

Zostań trenerem w delfinarium

Dla młodzieży powyżej 13 roku życia oraz dla dorosłych oceanarium w Walencji przygotowało jeszcze jeden rodzaj atrakcji, która jest wyjątkowo interesująca! Jeśli marzyło Ci się kiedyś, aby popływać z delfinami, dotknąć lwów morskich lub pobawić się z fokami, to właśnie masz okazję! Choć ta przyjemność będzie Cię kosztowała ponad 200€, to wrażenia, które zyskasz po całym spędzonym w ten sposób dniu będą bezcenne.

Inna strona akwarium w Walencji

Aby jeszcze lepiej poznać oceanarium, możesz zwiedzić jego zaplecze podczas trwającej półtorej godziny wycieczki. Przekonasz się, jak wygląda kuchnia, w której przygotowywane są posiłki dla zwierząt. Dowiesz się, jak działa system filtracji wody w zbiornikach wodnych oraz zwiedzisz wszystkie pomieszczenia, które służą do dbania o zwierzęta.

Noc rekinami w Oceanarium Walencja

To jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci. Maluchy rozpoczynają swoją przygodę o godzinie 20:00. Po wzięciu udziału w kilku aktywnościach i zjedzeniu kolacji, układają się do snu wewnątrz oceanu… a konkretnie w podwodnym tunelu pełnym rekinów. O północy światła wewnątrz tunelu są wyłączane, a dzieciaki mogą poczuć się, jakby naprawdę zasypiały na dnie oceanu.

Nurkowanie z rekinami

Na koniec atrakcja przeznaczona tylko dla doświadczonych nurków o mocnych nerwach :). Za niecałe 300€ możesz podnieść swój poziom adrenaliny, zanurzając się w akwarium pełnym rekinów. Towarzyszyć Ci będzie oczywiście instruktor, który wcześniej poinformuje Cię również o zasadach, których należy przestrzegać pod wodą.

Informacje praktyczne o Oceanarium Walencja

Oceanarium znajduje się blisko centrum miasta, dlatego najłatwiej dotrzeć tutaj samochodem, piechotą lub komunikacją miejską.

  • Bilety do Oceanarium w Walencji najlepiej kupić z wyprzedzeniem przez Internet. Unikniesz wtedy długiego stania w kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: zwykle od 10:00 do 18:00 (w zależności od pory roku godziny zamknięcia są przedłużane do 20:00, 22:00, a nawet do 00:00)
  • Adres: Carrer Eduardo Primo Yúfera 1, CP.46013 València
  • Kup bilet normalny lub bilet ulgowy

Oceanarium w Walencji na mapie

Odkryj region Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.

Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY