Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiKiedy jechać do Walencji? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy jechać do Walencji? Długoterminowa prognoza, temperatury i opady

Kiedy warto odwiedzić Walencję? Jaka pogoda panuje w poszczególnych porach roku? Który miesiąc jest najgorętszy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

Pogoda w Walencji najbardziej rozpieszcza latem. Jest to zarazem najcieplejszy okres w roku, co może być bardzo uciążliwe, jeśli nie jesteście przyzwyczajeni do tak wysokich temperatur. Bardziej optymalna pod tym względem jest wiosna – temperatury są wówczas niższe, jednak wciąż odpowiednie do przechadzania się w krótkim rękawie. Jesień w Walencji nie należy do najlepszych. Prawdopodobieństwo opadów jest wówczas bardzo wysokie, a sam deszcze bywa bardzo gwałtowny. Pogoda zimą przypomina natomiast nieco tę, którą zastaniemy tu wiosną.

Walencja – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć, jak przedstawia się pogoda w Walencji na dziś i najbliższe 7 dni:

WALENCJA POGODA 7-DNIOWA

Prognoza pogody długoterminowa – Walencja

Pogoda w Walencji - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu9°C15°C32 mm
Pogoda w lutym11°C15°C31 mm
Pogoda w marcu13°C15°C34 mm
Pogoda w kwietniu14°C16°C39 mm
Pogoda w maju18°C18°C32 mm
Pogoda w czerwcu22°C21°C22 mm
Pogoda w lipcu24°C24°C11 mm
Pogoda w sierpniu25°C26°C20 mm
Pogoda we wrześniu22°C25°C47 mm
Pogoda w październiku18°C22°C89 mm
Pogoda w listopadzie13°C19°C57 mm
Pogoda w grudniu10°C16°C42 mm

Wiosna w Walencji

Marzec i kwiecień to pod kątem temperatury najbardziej optymalne miesiące w Walencji. Upał nie jest wówczas jeszcze tak bardzo odczuwalny jak latem, a przelotne opady dodatkowo schładzają powietrze. W maju średnia temperatura wzrasta do 18°C, a deszcz staje się rzadszy, co jest zwiastunem nadchodzącego lata.

Walencja latem

Sama zdecydowanie należę do ciepłolubnych osób, jednak upał w Walencji potrafi być naprawdę trudny do zniesienia. Najgorętszym miesiącem w roku jest sierpień (25°C), ale skwar zaczyna się już wraz z nadejściem czerwca. Sprawy nie ułatwiają też coraz rzadsze opady deszczu. Mimo wszystko po kilku dniach przebywania w takim klimacie można się do niego przyzwyczaić. Jeśli więc zamierzacie odwiedzić Walencję latem, postarajcie się, aby Wasz urlop był nieco dłuższy. Dzięki temu zyskacie czas na aklimatyzację i będziecie mogli czerpać z urlopu jeszcze więcej.

Jesień w Walencji

Początek jesieni w Walencji jest pod kątem temperatur podobny do wiosny. Największy przeskok ma miejsce dopiero w listopadzie, kiedy słupek rtęci wskazuje średnio 13°C. Jesień to także najbardziej deszczowa pora roku w Walencji. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmuje październik, gdy opady stają się niemal dwukrotnie większe niż we wrześniu.

Walencja w zimie

Zima w Walencji jest chłodna, ale nie mroźna. Najniższe temperatury notuje się w styczniu (9°C). Jednocześnie opady deszczu utrzymują się zimą na poziomie około 35 mm, a więc znacznie mniej niż jesienią. Jeśli mielibyście wybierać idealny zimowy miesiąc na urlop, to najbardziej optymalny będzie luty – najniższe opady i najwyższa temperatura o tej porze roku.

Odkryj region Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się z trzech prowincji.

Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY