Obrazy motywacyjne Hispanico

Kiedy warto odwiedzić Walencję? Jaka pogoda panuje w poszczególnych porach roku? Który miesiąc jest najgorętszy? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

Pogoda w Walencji najbardziej rozpieszcza latem. Jest to zarazem najcieplejszy okres w roku, co może być bardzo uciążliwe, jeśli nie jesteście przyzwyczajeni do tak wysokich temperatur. Bardziej optymalna pod tym względem jest wiosna – temperatury są wówczas niższe, jednak wciąż odpowiednie do przechadzania się w krótkim rękawie. Jesień w Walencji nie należy do najlepszych. Prawdopodobieństwo opadów jest wówczas bardzo wysokie, a sam deszcze bywa bardzo gwałtowny. Pogoda zimą przypomina natomiast nieco tę, którą zastaniemy tu wiosną.

 


Walencja – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz zobaczyć, jak przedstawia się pogoda w Walencji na dziś i najbliższe 7 dni:

WALENCJA POGODA 7-DNIOWA

Loty do Hiszpanii
 

Prognoza pogody długoterminowa – Walencja

Pogoda w Walencji - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku

Temperatura powietrza Temperatura wody Opady
Pogoda w styczniu 9°C 15°C 32 mm
Pogoda w lutym 11°C 15°C 31 mm
Pogoda w marcu 13°C 15°C 34 mm
Pogoda w kwietniu 14°C 16°C 39 mm
Pogoda w maju 18°C 18°C 32 mm
Pogoda w czerwcu 22°C 21°C 22 mm
Pogoda w lipcu 24°C 24°C 11 mm
Pogoda w sierpniu 25°C 26°C 20 mm
Pogoda we wrześniu 22°C 25°C 47 mm
Pogoda w październiku 18°C 22°C 89 mm
Pogoda w listopadzie 13°C 19°C 57 mm
Pogoda w grudniu 10°C 16°C 42 mm

Wiosna w Walencji

Marzec i kwiecień to pod kątem temperatury najbardziej optymalne miesiące w Walencji. Upał nie jest wówczas jeszcze tak bardzo odczuwalny jak latem, a przelotne opady dodatkowo schładzają powietrze. W maju średnia temperatura wzrasta do 18°C, a deszcz staje się rzadszy, co jest zwiastunem nadchodzącego lata.

Walencja latem

Sama zdecydowanie należę do ciepłolubnych osób, jednak upał w Walencji potrafi być naprawdę trudny do zniesienia. Najgorętszym miesiącem w roku jest sierpień (25°C), ale skwar zaczyna się już wraz z nadejściem czerwca. Sprawy nie ułatwiają też coraz rzadsze opady deszczu. Mimo wszystko po kilku dniach przebywania w takim klimacie można się do niego przyzwyczaić. Jeśli więc zamierzacie odwiedzić Walencję latem, postarajcie się, aby Wasz urlop był nieco dłuższy. Dzięki temu zyskacie czas na aklimatyzację i będziecie mogli czerpać z urlopu jeszcze więcej.

 

Jesień w Walencji

Początek jesieni w Walencji jest pod kątem temperatur podobny do wiosny. Największy przeskok ma miejsce dopiero w listopadzie, kiedy słupek rtęci wskazuje średnio 13°C. Jesień to także najbardziej deszczowa pora roku w Walencji. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmuje październik, gdy opady stają się niemal dwukrotnie większe niż we wrześniu.

Walencja w zimie

Zima w Walencji jest chłodna, ale nie mroźna. Najniższe temperatury notuje się w styczniu (9°C). Jednocześnie opady deszczu utrzymują się zimą na poziomie około 35 mm, a więc znacznie mniej niż jesienią. Jeśli mielibyście wybierać idealny zimowy miesiąc na urlop, to najbardziej optymalny będzie luty – najniższe opady i najwyższa temperatura o tej porze roku.

 

 

 

 

Hotele w Walencji

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55  
  Darmowe przewodniki po Hiszpanii  

Inne atrakcje w regionie Walencji

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Wspólnota autonomiczna Walencji składa się tylko z jednej prowincji. W jej skład wchodzi jednak wiele miejscowości, które mają do zaoferowania rozmaite atrakcje turystyczne. Oto niektóre z nich:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Walencja Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias), Oceanarium w Walencji, BIOPARC Walencja, Stadion Mestalla, Targ Główny Mercado Central w Walencji, Ogrody Turii, Dolina i zamek Guadalest. Popularne miasta: Walencja 
Alicante Zamek św. Barbary (Castillo de Bárbara), Jaskinie Canelobre, Wodospady Algar (Fuentes de Algar), Promenada Explanada de España, Muzeum Volvo Ocean Race, Port w Alicante (Puerto de Alicante), Park rozrywki, Terra Mítica, Park naturalny El Peñón de Ifach, plaże w Alicante (np. Playa del Postiguet, Playa de San Juan), plaże w Torrevieja (np. plaża El Cura, Playa de la Mata, Playa de los Locos), Plaża Granadella (Playa de la Granadella) w miejscowości Jávea. Popularne miasta: Alicante, Benidorm, Torrevieja, Jávea, Santa Pola, Elche, Villajoyosa, Calpe, El Campello, Altea, Xàtiva, San Juan de Alicante, Guardamar del Segura, La Marina, San Miguel de Salinas, Sant Vicent del Raspeig, Pilar de la Horadada, Cabo Roig, Ciudad Quesada, L'Alfàs del Pi, komarka Baix Vinalopó
Castellón Castellón de la Plana
Zobacz także: Wybrzeże Costa Blanca, Fiesta Els Enfarinats, Wyspa Tabarca, Fallas de Valencia, Hogueras de Alicante, Pogoda w Alicante, Pogoda w Walencji