Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPlaże w HiszpaniiNajpiękniejsze plaże na wyspie Fuerteventura

Najpiękniejsze plaże na wyspie Fuerteventura

Fuerteventura uważana jest za najlepszą z wszystkich wysp kanaryjskich lokalizację do uprawiania sportów wodnych. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto odwiedzić tę wyspę!

Plaże na Fuerteventura uważane są za jedne z najlepszych na Wyspach Kanaryjskich, a nawet w całej Europie! Rozciągają się od północnych, aż do południowych krańców wyspy. Fuerteventura oferuje nieskończone możliwości czerpania z rajskich krajobrazów wszystkiego, czego sobie zamarzysz.

W przeciwieństwie do bardziej położonych na zachód wysp archipelagu, czarny wulkaniczny piasek ustąpił tu miejsca złotym piaskom, które teoretycznie zostały przywiane na Fuerteventurę z Sahary (wyspę i pustynię dzieli tylko 100km). „Teoretycznie”, bo zdania co do tego wciąż są podzielone.

Mapa Plaż na Fuerteventurze

Playa de Cofete

Playa de Cofete, Fuerteventura
Playa de Cofete, Fuerteventura

Nie jest to plaża łatwo dostępna, ale to co w niej przyciąga to rajski, dziewiczy wręcz krajobraz. Mówi się, że Playa de Cofete jest najpiękniejszą plażą Wysp Kanaryjskich, a będąc tutaj, nigdy nie zapomnisz już swojej podróży na Fuerteventurę. Otoczoną górami playa de Cofete odnajdziemy, zwiedzając południową część wyspy – a konkretnie: Półwysep Jandía. Z powodu dużej odległości od głównych centrów turystycznych, rzadko jest tutaj tłoczno. Zamiast ludzi możesz tutaj natomiast spotkać żółwie, które często odwiedzają tę część Fuerteventury. Zbocza i wierzchołki sąsiadujących gór stanowią z kolei znakomity punkt widokowy na odbijające się od brzegu fale. Po drodze warto także odwiedzić znajdujący się w tej części wyspy Rezerwat Przyrody Jandía (Parque Natural Jandía).

Grandes Playas de Corralejo

Grandes Playas de Corralejo - Piękne plaże Fuerteventury położone na północ od Puerto del Rosario (stolicy wyspy).
Grandes Playas de Corralejo – Piękne plaże Fuerteventury położone na północ od Puerto del Rosario (stolicy wyspy).

Na północ od stolicy wyspy (Puerto del Rosario) czekają na Ciebie plaże Corralejo (gmina La Oliva). Jest to tak naprawdę zespół plaż i zatoczek pełnych złotego piasku i lazurowej wody. Porozrzucane tu i ówdzie małe bary (hiszp. chiringuitos) są w stanie zaspokoić potrzeby zarówno turystów podróżujących w pojedynkę, jak i całych rodzin. Położona tuż obok miejscowość Corralejo to typowy kurort pełen hoteli, apartamentów, restauracji i wypożyczalni sprzętów wodnych. Tak dobrze dobrane atrakcje turystyczne sprawiają, że Corralejo to jedna z ulubionych miejscówek osób ceniących full service.

Playa de La Concha (wysepka Lobos)

Playa de la Concha (Wysepka Lobos) - Najlepsze plaże na Fuerteventura.
Playa de la Concha (Wysepka Lobos) – Najlepsze plaże na Fuerteventura.

Aby skorzystać z uroków tej plaży, musisz najpierw dotrzeć na maleńką wysepkę Lobos. Na szczęście jest to łatwiejsze, niż się wydaje. Z portu w mieście Corralejo odpływają regularne promy, które mogą zabrać Cię na Lobos. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jak najwcześniejszego rejsu oraz powrót na Fuerteventurę jednym z ostatnich, które złapiemy w godzinach popołudniowych. Dzięki temu będziesz w stanie obejść pieszo cała wysepkę (jej powierzchnia to tylko 4,58 km2), a do tego zażyć kąpieli słonecznych na jednej z dwóch tutejszych plaż. Jedną z nich jest właśnie Playa de la Concha. Miejsce idealne do odpoczynku i snorkelingu z uwagi na spokojną i krystalicznie czystą wodę.

Playa de Sotavento na Półwyspie Jandía

Playa de Sotavento - Idealna plaża dla surferów na Półwyspie Jandia
Playa de Sotavento – Idealna plaża dla surferów na Półwyspie Jandia

Plaża Sotavento rozciąga się w południowej części wyspy (Półwysep Jandía). Jej długość wynosi blisko 10 km. Spokojne wody oblewające brzegi plaży Sotavento są idealne dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z surfowaniem, windsurfingiem lub z innymi sportami wodnymi. Na plaży Sotavento znajdziesz idealne fale i wiatry do tego, by aktywnie spędzić wolny.

Puertito de Lobos (wysepka Lobos)

Puertito de Lobos, wysepka Lobos niedaleko Fuerteventury
Puertito de Lobos, wysepka Lobos niedaleko Fuerteventury

Oprócz wspomnianej wyżej plaży La Concha, na wyspie Lobos jest jeszcze jedno miejsce, którego nie można pominąć! Puertito de Lobos znane jest nie tylko miłośnikom snorkelingu i lokalnym rybakom. Uformowany w tym miejscu naturalny basen to miejsce praktycznie pozbawione fal. Dzięki temu znakomicie nadaje się do pływania, zabaw w wodzie i czystego relaksu w blasku słońca. Po tak aktywnym wypoczynku możesz natomiast wybrać się do jedynej restauracji, która znajduje się na wyspie i skosztować tutejszej odmiany paelli.

Playa de Gran Tarajal

Playa de Gran Tarajal, Fuerteventura
Playa de Gran Tarajal, Fuerteventura

Plażę Gran Tarajal odnajdziemy w miejscowości o tej samej nazwie. To co odróżnia ją od większości plaż na Fuerteventurze to ciemny piasek. Nie jest on co prawda czarny (jak na przykład na Teneryfie), ale mimo to przypomina o wulkanicznym pochodzeniu archipelagu. Dużym plusem tej plaży jest jej lokalizacja. Znajdujące się na wyciągnięcie dłoni miasto ma do zaoferowania wszystko, co niezbędne do błogiego wypoczynku.

Playa de Esquinzo

Playa de Esquinzo, Fuerteventura
Playa de Esquinzo, Fuerteventura

Jeśli masz ochotę na chwilę się zgubić, to czas wybrać się na plażę Esquinzo (gmina La Oliva). Położona tuż przy skalistym zboczu mierzy zaledwie 250 metrów długości. Malowniczość tej niewielkiej zatoczki sprawia, że jest to miejsce nie tylko dobre do wypoczynku, ale także do uchwycenia w kadrze pięknych widoków.

Playa de Solana del Matorral-El Sebadal

Plaża w Morro Jable
Plaża w Morro Jable

W miejscowości Pájara w południowej części Fuerteventury (niedaleko miasteczka Morro Jable) znajdziemy plażę Solana del Matorral. To typowo turystyczne miejsce położone jest zaledwie kilometr od aleji handlowej. Prawie zawsze są tutaj tłumy, a wśród turystów zagranicznych dominują Brytyjczycy i Niemcy. Obowiązkowym punktem podczas wizyty tutaj, oprócz kąpieli słonecznej jest także zdjęcie przy pobliskiej latarni morskiej Faro de Morro.

Playa de La Concha w El Cotillo

Plaże w El Cotillo, Fuerteventura
Plaże w El Cotillo, Fuerteventura

W położonym na północy miasteczku El Cotillo trafimy na plażę o takiej samej nazwie, jak ta na wysepce Lobos. Plaża La Concha to doskonała lokalizacja dla miłośników surfowania. Tak naprawdę w El Cotillo znajdziemy kilka plaż, które doskonale nadają się do uprawiania tego sportu. Oprócz tego znajduje się tu też kilka naturalnych basenów, które z uwagi na brak fal są uwielbiane przez rodziny z dziećmi.

Playa de Costa Calma

Plaże w Costa Calma, Fuerteventura
Plaże w Costa Calma, Fuerteventura

Oto kolejny dowód, że na Fuerteventurze znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż w Europie. Plaża Costa Calma to ponad dwa kilometry białego piasku, który jedynie od czasu do czasu przerywają rozrzucone gdzieniegdzie palmy. W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że to niemal małe oazy pośrodku pustyni… Będąc na plaży Costa Calma, warto zobaczyć także znajdujący się nieopodal Oasis Park Fuerteventura – ogród zoologiczno-botaniczny pełen różnych gatunków roślin i zwierząt.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY