Oasis Park Fuerteventura

Ponad 3000 zwierząt i aż 250 różnych gatunków. A to wszystko na powierzchni 800 000 m2 w samym sercu Wysp Kanaryjskich!

Oasis Park Fuerteventura to ogród zoologiczno-botaniczny, który znajdziesz w miejscowości La Lajita na południu Fuerteventury. Jego wnętrze można porównać do egzotycznej dżungli zamieszkałej przez rozmaite gatunki zwierząt z różnych części naszego globu. Na całych Wyspach Kanaryjskich nie znajdziesz innego miejsca, w którym spotkasz afrykańskie słonie czy hipopotamy. To także jedyne tego typu zoo, gdzie część trasy przebędziesz na wielbłądzie!

WARTO WIEDZIEĆ: Na terenie Oasis Park Fuerteventura znajduje się największy rezerwat wielbłądów jednogarbnych (dromaderów) w Europie.

Zwiedzanie Oasis Park Fuerteventura

Jak w przypadku większości tego typu miejsc, polecam poświęcenie na tę atrakcję całego dnia lub przynajmniej kilku dobrych godzin. To czas, który pozwoli Ci w spokoju zwiedzić teren parku, a także wziąć udział w licznych pokazach, których tu nie brakuje. Wśród tych najciekawszych szczególnie warto zobaczyć pokazy z lwami morskimi.

Mieszkańcy Oasis Park Fuerteventura :)
Mieszkańcy Oasis Park Fuerteventura 🙂

Pogłaszcz żyrafę, nakarm lamę lub zrób sobie selfie z lemurem. Bo wiele z tutejszych gatunków zwierząt jest przyzwyczajonych do obecności ludzi i chętnie nawiązuje bliski kontakt. Najmłodsi będą zapewne zachwyceni mini zoo, w którym czekają między innymi: kozy, strusie, kucyki, świnki morskie, króliki, a nawet żółwie.

Na terenie Oasis Park Fuerteventura znajduje się także ogród botaniczny z ponad 1500 gatunkami roślin z różnych części świata. Na zachętę dodam, że ta część parku zajmuje aż 250 000 m2. Jest co oglądać!

Oprócz przyjaznych ludziom zwierząt w Oasis Park Fuerteventura mieszkają także krokodyle i inne gady oraz płazy.
Oprócz przyjaznych ludziom zwierząt w Oasis Park Fuerteventura mieszkają także krokodyle i inne gady oraz płazy.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Oasis Park Fuerteventura najlepiej kupić z wyprzedzeniem przez Internet. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Museo del Campo Majorero, Carr. Gral. Jandía s/n, 35627 La Lajita, Fuerteventura
  • Godziny otwarcia: codziennie od 9:00 do 18:00
  • Kup bilety na GetYourGuide

Oasis Park Fuerteventura na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY