Pogoda na Fuerteventurze

Mówi się, że to wyspa wiatrów. Ale to nie tylko wiatr jest przyczyną, dla której przyjeżdżają tu surferzy z różnych części świata.

Pogoda na Fuerteventurze należy do jednej z najprzyjemniejszych w całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wahania temperatur w różnych porach roku są stosunkowo niewielkie (różnica temperatur między najcieplejszym i najchłodniejszym miesiącem w roku wynosi zaledwie 7°C), a opady szczególnie wiosną i latem są raczej rzadkością.

Fuerteventura – Prognoza pogody na dziś i na najbliższe dni

Temat pogody jest decydujący podczas wyboru odpowiedniej destynacji na wakacje. Jeśli wciąż zastanawiasz się, kiedy jechać na Fuerteventurę, być może w podjęciu decyzji pomoże Ci prognoza na najbliższe dni. Dotyczy ona stolicy wyspy (Puerto del Rosario), jednak podobne temperatury czekają Cię także w innych częściach wyspy:

Fuerteventura Pogoda na 7 dni

Fuerteventura – Prognoza pogody długoterminowa

Pogoda na Fuerteventurze - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Fuerteventura Pogoda – Styczeń18°C19°C14 mm
Fuerteventura Pogoda – Luty18°C18°C16 mm
Fuerteventura Pogoda – Marzec18°C18°C12 mm
Fuerteventura Pogoda – Kwiecień20°C19°C5 mm
Fuerteventura Pogoda – Maj21°C19°C1 mm
Fuerteventura Pogoda – Czerwiec23°C21°C0 mm
Fuerteventura Pogoda – Lipiec24°C21°C0 mm
Fuerteventura Pogoda – Sierpień25°C22°C0 mm
Fuerteventura Pogoda – Wrzesień25°C22°C2 mm
Fuerteventura Pogoda – Październik23°C22°C8 mm
Fuerteventura Pogoda – Listopad21°C21°C13 mm
Fuerteventura Pogoda – Grudzień19°C20°C26 mm

Fuerteventura na wiosnę

Wiosna na Fuerteventurze to jeden z najprzyjemniejszych okresów w ciągu roku. Średnia temperatura oscyluje w granicach 18-21°C, natomiast opady z każdym miesiącem są mniejsze. Tak naprawdę występują one głównie w marcu, natomiast w kwietniu i maju są raczej sporadyczne. To właśnie maj będzie idealnym wyborem dla osób, które mają ochotę spędzić słoneczne wakacje, ale bez tak dotkliwych upałów, jakie występują na wyspie w środku lata.

Pogoda na Fuerteventurze latem

Lato na Fuerteventurze to nieustannie świecące słońce. Czerwiec, lipiec, sierpień to miesiące, w których opady deszczu można nazwać anomalią. Średnie temperatury wahają się od 23°C w czerwcu do 25°C, natomiast temperatura wody sięga 22°C. To idealny czas dla miłośników sportów wodnych. Silny wiatr i wysokie fale w okresie lata przyciągają surferów, windsurferów, a także kitesurferów z różnych części świata.

Fuerteventura jesienią

Wrzesień na Fuerteventurze to tak naprawdę przedłużenie lata. Temperatury wciąż utrzymują się w tym miesiącu na wysokim poziomie, a jedyna różnica to bardzo sporadyczne opady (o ile 2 mm deszczu w miesiącu można w ogóle nazwać opadami…). Delikatne ochłodzenie zaczyna się dopiero od października. W tym miesiącu czeka nas też nieco więcej deszczu, choć na co dzień jest przeważnie słonecznie. W listopadzie spadek temperatury jest wciąż odczuwalny, podobnie jak wzrost liczby opadów.

Pogoda na Fuerteventurze w zimie

Zima na Fuerteventurze to najbardziej deszczowy okres w roku. Opady deszczu w grudniu sięgają 26 mm. W styczniu i lutym są one prawie o połowę mniejsze. Temperatury choć są mniejsze niż w innych okresach roku, to i tak ich średnia wartość nie schodzi poniżej 18°C. Ten ciepły klimat Fuerteventury sprawia, że nawet w zimie wyspa ta jest całkiem przyjazna dla turystów. Nic dziwnego, że wiele osób przyjeżdża tutaj na sylwestra, by w wyspiarskim stylu przywitać nowy rok!

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY