Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiTOP 8: Najlepsze miejsca na narty w Hiszpanii

TOP 8: Najlepsze miejsca na narty w Hiszpanii

Mimo że Półwysep Iberyjski kojarzony jest głównie ze słońcem, plażą i ciepłym klimatem, Hiszpania posiada także bogatą ofertę turystyczną dla miłośników białych stoków. Poznaj 8 miejsc, które są najczęściej polecane przez narciarzy.

1. La Molina

To tętniący życiem narciarski kurort położony niedaleko Barcelony. La Molina jest rajem dla snowboardzistów i wszystkich miłośników ekstremalnej jazdy na nartach. Odwiedzający mogą skorzystać z ogromnej rampy przygotowanej dla snowboardzistów (tzw. half-pipe) i 61 km nartostrady. Oprócz tego znajduje się tu dużo innych obiektów wybudowanych przy okazji Mistrzostw Świat w Snowboardzie w 2011 roku, które sprzyjają białym szaleństwom. Z ciekawostek można dodać, że to tutaj powstał pierwszy wyciąg narciarski i pierwsza szkółka narciarska w Hiszpanii.

2. Masella

Miejscowość położona ok. 90 minut od Barcelony, blisko francuskiej granicy. Znajdziecie tutaj 65 nartostrad o różnych stopniach trudności. Masella razem z położoną obok La Moliną tworzą najstarszy region narciarski w Hiszpanii nazwany Alp 2500.

3. Benasque

To idealne miejsce dla tych, którzy od samego zjeżdżania wolą biegi narciarskie, a w dodatku kochają przyrodę. Znajdziecie tu trasy zarówno dla doświadczonych narciarzy jak i dla tych początkujących. Miejscowość położona jest w Pirenejach, w okolicy pięknego parku Posets-Maladeta.

4. Baqueira-Beret

Największy i najczęściej odwiedzany ośrodek narciarski w Hiszpanii położony w Dolinie Arán w Pirenejach. Oferuje 33 wyciągi narciarskie, które sięgają nawet do 2500m! Podobno to właśnie tutaj jest najlepszy śnieg i świetne warunki narciarskie dla amatorów białego szaleństwa.

5. Navacerrada

Miasto położone 52 km od Madrytu. Znajdziecie tu stadion do slalomu narciarskiego oraz skocznię narciarską. Rozrywka ta skierowana jest głównie dla doświadczonych narciarzy.

6. Formigal

Miejscowość położona w pięknej dolinie Valle de Tena. Obszar dla narciarzy rozpościera się między cztery połączone ze sobą doliny. Tak duża powierzchnia sprzyja narciarzom i tworzy fantastyczną przestrzeń do jazdy. Kurort oferuje szkółkę narciarską dla najmłodszych, oraz nartostrady. Formigal połączone z regionem Panticosa tworzą największy region narciarski w Hiszpanii.

7. Sierra Nevada

Ośrodek narciarski znajdujący się niedaleko Granady. Jest najwyżej położonym i najbardziej wysuniętym regionem na południe w Hiszpanii gdzie można uprawiać narciarstwo. Sezon, trwa tu nieraz od późnego listopada do wczesnych dni maja. Co więcej blisko stąd do Morza Śródziemnego, więc jeżeli trochę się postaracie, to rano możecie jeździć na nartach, a wieczorem wykąpać się w morzu.

8. Valgrande-Pajares

Spokojny kurort położony w Asturii nad zatoką Biskajską, mniej znanym regionie Hiszpanii. Panujące tutaj warunki są idealne dla początkujących narciarzy. Blisko stąd także do Oviedo, stolicy regionu.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY