Jungle Park na Teneryfie

Spędzając urlop na Teneryfie, nie można się nudzić. To miejsce jest na to najlepszym dowodem!

Jungle Park to park zoologiczno-botaniczny w miejscowości Arona na Teneryfie (niedaleko Los Cristianos). Na powierzchni 75 000 m2 czeka nas dżungla pełna ścieżek, tuneli, tajemniczych mostków, lagun, jaskiń i wodospadów.

Atrakcje w Jungle Park

Oprócz urzekających krajobrazów nie brakuje też oczywiście zwierząt. Jak przystało na dżunglę, znajdziemy tu przekrój przez całe ich królestwo. Orły, sokoły, orangutany, gibony, lemury, kapucynki, białe lwy, leopardy, białe tygrysy, pumy, pingwiny, krokodyle, żółwie, hipopotamy… można by długo wymieniać.

Poza możliwością oglądania zwierząt, w przypadku niektórych z nich czekają nas także pokazy. Dotyczy to przede wszystkim lwów morskich, ptaków drapieżnych oraz ptaków egzotycznych.

Gdy plaże Teneryfy to za mało, warto odwiedzić kanaryjskie ogrody zoologiczne. Na południu wyspy znajdziemy do tego idealne miejsce - Jungle Park!
Gdy plaże Teneryfy to za mało, warto odwiedzić kanaryjskie ogrody zoologiczne. Na południu wyspy znajdziemy do tego idealne miejsce – Jungle Park!

Odwiedzając Jungle Park, warto po wejściu zorientować się, w jakich godzinach odbywają się poszczególne pokazy. Niektóre z nich mają miejsce tylko raz dziennie, dlatego warto mieć to na uwadze, jeśli chcemy wziąć udział w takim show. 

JUNGLE PARK - Ogród zoobotaniczny na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)
W Jungle Park na Teneryfie zobaczysz m.in. jedne z najrzadszych gatunków zwierząt, takie jak np. białe tygrysy.

Dodatkową atrakcją w Jungle Park jest tor bobslejowy. Zjazd odbywa się w metalowej rynnie, a naszym środkiem lokomocji jest niewielki pojazd przypominający sanki, na których siadamy, a następnie zjeżdżamy w dół. Cała atrakcja dostępna jest zarówno dla dzieci (raczej nieco starszych), jak i dla dorosłych.

Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni także kilkusetmetrowym torem przeszkód. Po jego przejściu będą mogli poczuć się jak prawdziwi poszukiwacze przygód! Cała konstrukcja przypomina połączenie parku linowego z placem zabaw. A że wszystko odbywa się na niewielkiej wysokości, jest to atrakcja, z której mogą skorzystać nawet kilkuletnie dzieci.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Jungle Park najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Urbanización Las Águilas del Teide s/n, 38640 Arona – Tenerife Sur
  • Godziny otwarcia: od 10:00 do 17:30
  • Kup bilety na GetYourGuide

Jungle Park na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY