Arona – Znany kurort na Teneryfie

Interesuje Cię ciekawy kurort na Wyspach Kanaryjskich? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie!

Arona to gmina miejska na Teneryfie, która jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji turystycznych na południu tej wyspy. Jej powierzchnia wynosi 85,6 km2, z czego aż 15 km stanowi szeroki pas plaż. Arona bije jednak rekordy nie tylko pod tym względem. Jest to bowiem także jedna z najbardziej zaludnionych części Teneryfy.

Spędzając tutaj urlop, warto odwiedzić starówkę i jej urokliwe miejsca. Jest to połączenie tradycyjnej, kanaryjskiej architektury z nowoczesnym budownictwem. Wśród zabytków wyróżnia się kościół Iglesia de San Antonio Abad z XVIII wieku, którego wnętrze kryje figurę Chrystusa (Cristo de la Salud) zaliczaną do najcenniejszych zbiorów parafii.

Kościół Iglesia de San Antonio Abad w Arona na Teneryfie
Kościół Iglesia de San Antonio Abad w Arona na Teneryfie

Wulkan Teide

Piękne widoki w Parku Narodowym Teide gwarantowane!
Piękne widoki w Parku Narodowym Teide gwarantowane!

Osoby lubiące trekking mogą udać się w okolice góry Montaña de Guaza, która stanowi chroniony obszar naturalny na wyspie. Piękne widoki znajdziesz także przy Montaña Amarilla oraz w dolinie San Lorenzo. Nie można też zapomnieć oczywiście o wulkanie Teide, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii, a prowadzi na niego tłumnie oblegana kolejka linowa.

Parki rozrywki

Arona to dobra lokalizacja, jeśli masz zamiar odwiedzić najpopularniejsze parki rozrywki na Teneryfie. Należą do nich:

Park wodny Siam Park

PortAventura - Park rozrywki niedaleko Barcelony
PortAventura – Park rozrywki niedaleko Barcelony

Siam Park położony jest 11 km od centrum Arona. Ten park wodny nie raz udowodnił, że zasługuje na miano najlepszego parku wodnego na świecie. Taki tytuł Siam Park otrzymał w plebiscycie TripAdvisor organizowanym w 2017 roku. Co sprawiło, że cieszy się on tak dużą popularnością? Oczywiście ogromna ilość atrakcji, wśród których zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. 

Aqualand Costa Adeje

Inny znany park wodny w okolicy Arona to Aqualand Costa Adeje. Oprócz oczywistych atrakcji wodnych, znajduje się w nim także delfinarium, w którym organizowane są pokazy zwierząt.

Jungle Park

JUNGLE PARK - Ogród zoobotaniczny na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)
JUNGLE PARK – Ogród zoobotaniczny na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)

Jungle Park to zoo stylizowane na dżunglę! Tylko tutaj na powierzchni 75 000 m2 zobaczysz zarówno bogate królestwo zwierząt, jak również roślinność charakterystyczną dla afrykańskiej dżungli. Nie brakuje też pokazów dzikich zwierząt, które cieszą się największą popularnością wśród najmłodszych.

Ciekawostki o mieście Arona

Podobnie jak wiele innych miejscowości na Teneryfie, Arona była kiedyś niewielką wioską rybacką. Wraz z nadejściem lat 60. XX wieku, nastąpił tutaj boom turystyczny, za sprawą którego miejsce to przekształciło się w prężnie działający kurort turystyczny obfitujący w piękne plaże i luksusowe hotele.

Arona dzieli się na cztery główne części:

Plaża w Los Cristianos, Teneryfa
Plaża w Los Cristianos, Teneryfa
  • Playa de las Américas – popularna wśród turystów lokalizacja na Teneryfie, która zainteresuje osoby lubiące sporty wodne. Tutejsze plaże idealnie nadają się między innymi do nurkowania, surfowania czy jazdy motorówką. 
  • Los Cristianos – kolejny popularny kurort turystyczny. Znajdziecie tu sporo sklepów i centrów handlowych oraz oczywiście piękne, złote plaże. Te dwie najważniejsze to: Playa de los Cristianos oraz Playa de las Vistas.
  • Las Galletas-Costa del Silencio – urocza wioska rybacka, która łączy w sobie tradycyjną architekturę z nowo powstającymi w tym miejscu luksusowymi domami i restauracjami.
  • Tereny wiejskie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY