Siam Park – Park wodny na Teneryfie
5 (100%) 1 vote

Na Wyspach Kanaryjskich jedni wolą lenistwo na plaży, inni kąpiel w basenie, a jeszcze inni – wypoczynek z nutką adrenaliny. Oto miejsce, w którym to wszystko masz trzy w jednym.

Siam Park to park wodny na Teneryfie, który cieszy się wśród turystów ogromną popularnością. Dowodem na to jest przyznane mu przez serwis TripAdvisor 1. miejsce w kategorii Najlepszych Parków Wodnych 2017 roku! To ogromne wyróżnienie Siam Park otrzymał nie bez powodu. Do sukcesu tego miejsca przyczyniły się przede wszystkim: dużo atrakcji, ogromna ilość zieleni i szeroka oferta skierowana do różnych grup odbiorców.

Strefa Relax w Siam Park

Ta część parku to miejsce, w którym odnajdzie się każda osoba spragniona błogiego lenistwa. Wybierz się do Mai Thai River, by na wielkich, dmuchanych oponach poddać się nurtowi rzeki i podziwiać najbardziej malownicze tereny parku.

Jeśli chcesz zadbać o piękną opaleniznę, to koniecznie odwiedź Siam Beach, gdzie popijając przysłowiowego drinka z palemką, poddasz się gorącej kąpieli słonecznej. A po udanym wypoczynku możesz wybrać się do Mercado Flotante, gdzie kupisz typowe przysmaki kuchni tajskiej, które możesz zabrać ze sobą do domu.

Maluchom z pewnością spodoba się z kolei Wyspa Lwów Morskich, gdzie tytułowe zwierzęta prezentują swoje umiejętności, wykonując rozmaite sztuczki w wodzie.

Strefa Familia w Siam Park

A skoro mowa o dzieciach… Przejdźmy do strefy skierowanej do rozrywki w rodzinnym gronie. W Strefie Familia zarówno Wy, jak i Wasze latorośle znajdziecie coś dla Ciebie. Duże wrażenie robi atrakcja o nazwie The Wave Palace. Ten ogromny basen imituje morskie fale, które sięgają tu aż trzech metrów wysokości! Władze Siam Park dumnie podkreślają, że są to największe sztucznie uzyskane w ten sposób fale na świecie.

A co jeszcze czeka Cię w Strefie Familia? Zjeżdżalnie, zjeżdżalnie i oczywiście zjeżdżalnie! Tych tutaj nie brakuje :). Dla wszystkich chętnych park wodny przygotował mnóstwo fantazyjnie zaprojektowanych zjeżdżalni, które pozwolą Ci czerpać z pobytu na Teneryfie jeszcze więcej radości. Najmłodszych Siam Park zaprasza także do The Lost City, czyli wodnego placu zabaw, na którym Wasze pociechy spożytkują drzemiącą w nich energię.

Strefa Adrenalina w Siam Park

Czym byłaby wizyta w parku wodnym bez szczypty adrenaliny? Wielbiciele mocnych wrażeń, przygotujcie się na garść atrakcji, po których już nic nie będzie takie samo! W tunelu wodnym Kinnaree porwie Cię wodne tornado. W ekstremalnych zjeżdżalniach takich jak Dragon czy Mekong Rapids spłyniesz pontonem razem ze swoimi przyjaciółmi. Natomiast zasnuta ciemnością zjeżdżalnia Volcano wyostrzy Twoje zmysły do potęgi!

Prawdziwym hitem Siam Park jest natomiast mrożąca krew w żyłach zjeżdżalnia Tower of Power. Mierzy ona 28 metrów wysokości, a zjazd nią odbywa się z prędkością aż 80 km/h.

A jakie są Wasze wrażenia po wizycie w parku wodnym Siam Park? Podzielcie się nimi w komentarzach pod artykułem.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar