Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiTOP 6: Najciekawsze parki rozrywki na Teneryfie

TOP 6: Najciekawsze parki rozrywki na Teneryfie

Kiedy plaża i życie nocne to za mało, czas na odwiedzenie kilku miejsc, które specjalizują się w dostarczaniu znakomitej rozrywki. A Wyspy Kanaryjskie mają ich całkiem sporo!

Parki rozrywki na Teneryfie oferują odwiedzającym szeroką gamę atrakcji. Ponieważ jest to największa z wszystkich wysp kanaryjskich, również tutejsze atrakcje należą do jednych z najpopularniejszych. Poznajmy zatem najciekawsze miejsca, w których jedynym celem jest znakomita zabawa dla całej rodziny! 

1. Siam Park – Wodny park rozrywki

Jeśli lubisz parki wodne, to Siam Park można określić jako prawdziwe wodne królestwo! Znajdziesz je niedaleko kurortów Los Cristianos i Playa de las Américas. Na ogromnej przestrzeni 18 ha kryje się moc atrakcji, które ucieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niezależnie od tego, czy wolisz leniwy wypoczynek na plaży, spływ pontonami z nurtem rzeki, czy może odwiedziny w akwarium pełnym rekinów – to miejsce jest dla Ciebie.

Na terenie Siam Parku znajduje się wiele zjeżdżalni. Koniecznie odwiedź zjeżdżalnię Tower of Power.
Na terenie Siam Parku znajduje się wiele zjeżdżalni. Koniecznie odwiedź zjeżdżalnię Tower of Power.

Jedną z ciekawszych atrakcji w Siam Park jest The Wave Palace – wielki basen z generatorem trzymetrowych fal wodnych (to podobno największe sztuczne fale na świecie). Inną popularną atrakcją jest Tower of Power – gigantyczna zjeżdżalnia dla miłośników prawdziwej adrenaliny!

Warto wiedzieć, że kupując bilet wstępu do Siam Park, mamy do wyboru kilka możliwości. Jedną z nich jest bilet wstępu Fast Pass, który upoważnia m.in. do korzystania z wszystkich zjeżdżalni (poza Tower of Power) bez ograniczeń i bez kolejek.

2. Loro Park – Park zoobotaniczny

Loro Park to istniejący od 1970 r. prywatny ogród zoologiczno-botaniczny w miejscowości Puerto de la Cruz. Jego początkowa powierzchnia wynosiła 13 000 m2, podczas gdy dziś zajmuje on dziesięciokrotnie większy teren. A co czeka na nas w środku? Ogromna ilość egzotycznych zwierząt prawie na wyciągnięcie ręki, tropikalne ogrody, pokazy delfinów, spektakle z udziałem papug, ogromne akwarium, kino, a nawet… Muzeum Porcelany (Museo de Porcelana) prezentujące kolekcję figurek różnych gatunków papug! Na najmłodszych czeka też Kinderlandia – park zabaw dla dzieci utrzymany w stylu afrykańskiej dżungli.

Pokaz delfinów w Loro Parku to jedna z wielu tego typu atrakcji. Swoje umiejętności pokazują także lwy morskie oraz foki. Aby poczuć większe emocje, wybierz się na pokaz orek.
Pokaz delfinów w Loro Parku to jedna z wielu tego typu atrakcji. Swoje umiejętności pokazują także lwy morskie oraz foki. Aby poczuć większe emocje, wybierz się na pokaz orek.

3. Aqualand Costa Adeje – park wodny

Czy wiesz, że w Aqualand Costa Adeje odbywa się najlepszy pokaz delfinów na świecie? Właśnie takim tytułem uhonorowało to miejsce Międzynarodowe Stowarzyszenie Trenerów Zwierząt Morskich. Podczas pokazów możemy przekonać się o ogromnej inteligencji, zwinności i szybkości delfinów, a samych trenerów docenić za wkład włożony w naukę swoich podopiecznych.

Oprócz pokazów w Aqualand Costa Adeje znajduje się także sporo atrakcji dla dzieci – rozmaite zjeżdżalnie, basen ze sztucznymi falami, wodne place zabaw. Dorośli mogą natomiast zrelaksować się w jacuzzi, podczas zabiegów w spa lub dryfując na dmuchanym kole w basenie.

4. Park zoobotaniczny Jungle Park

To kolejny park, którym główną atrakcję stanowią fauna i flora. To co wyróżnia Jungle Park to duża ilość zwierząt z rodziny kotowatych (m.in. lwy, tygrysy, leopardy, jaguary, pumy). Nie brakuje też jednak przedstawicieli innych zwierząt, takich jak szympansy, pingwiny, krokodyle, węże, czy orły. Skoro mowa o tych ostatnich, to warto wspomnieć, że w Jungle Park odbywają się znane na całej wyspie pokazy ptaków drapieżnych i egzotycznych. Oprócz tego na wszystkich chętnych czekają także inne atrakcje, takie jak tor bobslejowy czy 300-metrowy tor przeszkód Jungle Raid.

5. Lago Martiánez – Park wodny

Lago Martiánez często określane jest jako park wodny. W rzeczywistości trudno go porównywać z atrakcjami, które możemy znaleźć np. w Siam Park. Nie oznacza to jednak, że miejsce to jest gorsze lub niegodne odwiedzenia. Lago Martiánez to duży kompleks basenów znajdujący się na północy wyspy.

Miejsce to zaprojektował César Manrique – znany architekt z Lanzarote, który w swojej pracy kierował się jedną zasadą: maksymalne wykorzystanie naturalnego piękna archipelagu zamiast jego całkowitego przekształcania. Dzięki temu Lago Martiánez zdecydowanie odróżnia się od typowych basenów hotelowych. Pełno tu bujnej zieleni, ogrodów, skał wulkanicznych, sztucznych wysepek… a to wszystko w towarzystwie klimatycznych barów, restauracji i tarasów.

Lago Martiánez - Park wodny na Teneryfie
Lago Martiánez – Park wodny na Teneryfie

6. Monkey Park Tenerife

A na koniec czas na wizytę w ogrodzie zoologicznym. Wycieczka do Monkey Park Tenerife to jedna z najlepszych atrakcji dla dzieci, dlatego potraktujcie to miejsce jako punkt obowiązkowy, jeśli podróżujecie ze swoimi pociechami.

Jak sama nazwa wskazuje Monkey Park Tenerife jest pełen różnych gatunków małp! To jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możemy obcować z tymi zwierzętami, wchodząc do ich klatek, głaszcząc je i karmiąc! Lemury, marmozety, szympansy – to gatunki, których jest tutaj najwięcej. Znajdziemy też kilka innych zwierząt takich jak papugi, tukany, żółwie czy świnki morskie, ale założę się, że to jednak małpy przyciągną Waszą uwagę najbardziej ;).

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Loro Parque? To zapewne ważne miejsce na mapie „turystycznej”. Byłem Tam dwa razy. Podupadł i pachnie kupą. Kiedyś było fajniej. Punta del Hidalgo zawsze spoko. Bardzo lubię

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.