Strona głównaHiszpaniaAtrakcje w HiszpaniiNajciekawsze rejsy na Teneryfie

Najciekawsze rejsy na Teneryfie

Teneryfa to wyspa, która oferuje zwiedzającym znakomite widoki o każdej porze roku. Cześć z nich warto zobaczyć nie tylko z lądu, ale także z pokładu statku.

Rejsy na Teneryfie to jedna z popularniejszych atrakcji na tej wyspie. Są one organizowane z różnych miejscowości, a udział mogą w nich wziąć zwykle zarówno dorośli jak i dzieci. Jednak rejs rejsowi nie równy, dlatego zanim kupicie bilety, zobaczcie, które rejsy na Teneryfie powinny Was szczególnie zainteresować!

Rejs statkiem wikingów

Jeśli spędzasz rodzinne wakacje na Teneryfie, to ta atrakcja z pewnością dostarczy Wam znakomitej zabawy. Wypływający z portu w Los Cristianos statek Ragnarok przypomni Wam czasy wikingów i pozwoli odbyć kilkugodzinną podróż w czasie. Podczas rejsu zobaczycie pokazy wojowników, zagracie w gry wikingów, wybijecie własne monety i poznacie dawne obrzędy. A to wszystko przy akompaniamencie wspaniałych widoków na południowe wybrzeże Teneryfy.

Rejsy wzdłuż Los Gigantes

Klify Los Gigantes to jedno z najpiękniejszych miejsc na Wyspach Kanaryjskich. Zaskoczeniem może być to, że jedynym sposobem, aby zobaczyć je z bliska jest właśnie rejs. Na szczęście na Teneryfie nie brakuje rejsów wzdłuż Los Gigantes. Większość z nich odbywa się z miejscowości Puerto de Santiago lub Puerto de Colón.

Rejsy z delfinami i wielorybami

Jedną z ciekawszych opcji na rejs na Teneryfie jest wybór statków ze szklanym dnem. Taki rejs pozwala podziwiać morskie dno z bliska i przyglądać się przepływającym wzdłuż statku delfinom i wielorybom. Podczas kilkugodzinnego rejsu możesz zobaczyć te ssaki w ich naturalnym środowisku życia i przekonać się o ich przyjaznym nastawieniu do ludzi.

Rejsy łodzią podwodną z nurkowaniem

Gdy masz już dość zwykłych rejsów, czas na coś bardziej ekstremalnego. Wybierając się na rejs łodzią podwodną masz okazję spojrzeć na morskie dno wokół Teneryfy z całkiem innej perspektywy. Urozmaiceniem będzie dodatkowo możliwość nurkowania do 30 metrów w głąb oceanu i wypatrywania tajemniczych stworzeń, które je zamieszkują. Zobaczysz wśród nich: płaszczki, ośmiornice, papugoryby oraz wiele innych.

Luksusowe jachty

Na Teneryfie znajdziesz także sporo ofert czarteru luksusowych jachtów wycieczkowych. Korzystając z tego typu ofert, często możesz sam/a zdecydować, jak będzie wyglądał Twój rejs. To doskonały sposób na romantyczne spędzenie czasu tylko we dwoje.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY