Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiPuerto de Santiago - Ciche i spokojne miasteczko na Teneryfie

Puerto de Santiago – Ciche i spokojne miasteczko na Teneryfie

Złośliwi powiedzą, że to miejsca to nuda! Zwolennicy będą bronić go, zachwalając spokój, plaże i kanaryjski klimat. A jak jest naprawdę?

Puerto de Santiago to niewielka miejscowość w zachodniej części Teneryfy, w gminie Santiago del Teide. Pieszo można je obejść w jeden dzień. Odkryjemy wówczas kilka urokliwych zakątków, tradycyjnych restauracji i lokalnych sklepów. Nie ma co się oszukiwać – atrakcji nie ma tu zbyt wiele. A przynajmniej nie tyle, co w innych turystycznych miastach na tej wyspie (np. Santa Cruz de Tenerife, Los Cristianos, Playa de las Américas). Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nudę.

Plaża Arena (Playa de la Arena)

Klimat Puerto de Santiago z pewnością docenią osoby szukające spokoju. Tłok, zgiełk turystów, krzyczące do przechodniów witryny sklepowe na zatłoczonych alejach handlowych… tego wszystkiego tutaj nie znajdziesz.

Znajdziesz za to plażę. Playa de la Arena to najpopularniejsze tego typu miejsce w Puerto de Santiago. Choć nie jest duża, to ma w sobie sporo uroku ze względu na ciemny kolor piasku. Widok czarnej plaży o zmierzchu może trochę przerażać. Jednak w ciągu dnia – robi spore wrażenie.

Plaża Arena (Playa de la Arena)
Plaża Arena (Playa de la Arena)

Klify Los Gigantes

Widok z miasteczka Santiago del Teide na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie)
Widok z miasteczka Santiago del Teide na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie)

Po odpoczynku na plaży, czas na przechadzkę. Miasteczko znajduje się w niewielkiej odległości od Acantilados de los Gigantes. To okazja do krótkiego spaceru, podczas którego będziemy mieli okazję lepiej poznać okolicę. A dlaczego właściwie warto zobaczyć klify Los Gigantes? Poza tym, że mierzą 10 km długości i 600 metrów wysokości, nie będzie przesadą, jeśli dodam, że po prostu zapierają dech w piersiach. Wynurzające się z Oceanu Atlantyckiego potężne skały możemy oglądać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to spacer wzdłuż pobliskiej plaży. Drugi sposób (moim zdaniem jeszcze ciekawszy) to rejs statkiem, które kilka razy dziennie opływają słynne Los Gigantes. Wiele z tego typu wycieczek odpływa bezpośrednio z portu Puerto de Santiago.

Puerto de Santiago jako baza wypadowa

Miasteczko Garachico, Teneryfa
Miasteczko Garachico, Teneryfa

Usytuowanie miasta sprawia, że jest to świetna baza wypadowa do popularnych miast w zachodniej części wyspy. Podążając na południe, dotrzemy do znanych kurortów turystycznych, takich jak: Los Cristianos, Playa de las Américas, Costa Adeje czy Arona. Od parku wodnego Siam Park oraz ogrodu zoobotanicznego Jungle Park dzieli nas zaledwie pół godziny drogi samochodem.

Chwilę dłużej zajmie nam dotarcie do Parku Narodowego Teide oraz wulkanu Teide, które znajdują się na wschód od Puerto de Santiago. Z kolei podążając na północ, możemy odkryć niewielką wioskę i wąwóz Masca, piękny półwysep Punta de Teno, miasto Buenavista del Norte oraz kolonialne miasteczko Garachico.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY