Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiPlaya de Santiago - Dawna wioska rybacka na La Gomerze

Playa de Santiago – Dawna wioska rybacka na La Gomerze

Jadąc się na wakacje, nie zawsze trzeba decydować się na miasta pełne atrakcji turystycznych. Jeśli do szczęścia jest Ci potrzebny tylko święty spokój, to to miasteczko powinno Ci się spodobać.

Playa de Santiago to dawna wioska rybacka na południu La Gomery. Choć znajduje się tutaj zaledwie kilka miejsc godnych uwagi, to i tak jest to miejsce, które ze względu na swój wdzięk, często jest wybierane przez turystów jako baza wypadowa w inne części wyspy.

Mieszkańcy Playa de Santiago mają także kilka istotnych powodów do dumy, które bywają wymieniane podczas zachwalania atutów tego miejsca. Jeden z nich to fakt, że swoje wakacje często spędzała tutaj Angela Merkel. Inna ciekawostka to udział miasteczka Playa de Santiago w filmie „In the Heart of the Sea” (2015) w reżyserii Rona Howarda.

WARTO WIEDZIEĆ: Wybierając się do Playa de Santiago, nie musisz martwić się o transport z lotniska, ponieważ znajduje się ono właśnie w tej miejscowości!

Playa de Santiago, La Gomera (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)
Playa de Santiago, La Gomera (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania)

A jednak coś tutaj jest…

Niewielka ilość atrakcji turystycznych nie oznacza, że nie ma ich wcale :). Najbardziej zachwyceni będą miłośnicy golfa, którzy swoje miejsce odnajdą na polach golfowych Tecina Golf. Na spacer możemy wybrać się do parku Parque de las Eras, gdzie zobaczymy między innymi olbrzymiej wielkości sukulenty. Nieopodal trafimy też urodziny placyk Plaza de San Juanito, gdzie możemy ustrzelić kilka ładnych zdjęć.

Ciekawą opcją jest też Splash Gomera – centrum sportów wodnych, w którym możemy spróbować swoich sił w nurkowaniu, snorkelingu, na kajakach lub deskach do SUP. Jeśli natomiast szukasz miejsca do zrobienia ciekawych zdjęć, wybierz się w okolice Punta del Espino. Nie jest to co prawda punkt widokowy znajdujący się na żadnym wzniesieniu, jednak pozwala uchwycić panoramę miasta od strony plaży.

Z Playa de Santiago wypływają także statki opływające wyspę La Gomera. Podczas jednego z takich rejsów warto zobaczyć majestatyczne klify Los Órganos, które są jedną z największych atrakcji naturalnych na wyspie.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY