Pogoda na Gran Canarii

Gran Canaria to wyspa uwielbiana przez triathlonistów i kolarzy. Dzieje się tak nie tylko ze względu na drogi znakomicie przystosowane do jazdy rowerem, ale także z powodu warunków atmosferycznych.

Pogoda na Gran Canarii raczej Cię nie zaskoczy. Wysokie temperatury utrzymują się tu niemal przez cały rok, jednak wybierając się na urlop na tej wyspie, warto wziąć pod uwagę także ilość opadów. Te największe występują w miesiącach zimowych, z kolei latem deszcz to tutaj prawdziwa anomalia.

Las Palmas de Gran Canaria – Prognoza pogody na dziś i na najbliższe dni

Poniżej możesz sprawdzić, jak zapowiada się pogoda w Las Palmas de Gran Canaria (stolica wyspy) na dzisiaj oraz na najbliższe 7 dni.

LAS PALMAS DE GRAN CANARIA POGODA 7-DNIOWA

Gran Canaria – Prognoza pogody długoterminowa

Pogoda na Gran Canarii - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu18°C19°C25 mm
Pogoda w lutym18°C19°C24 mm
Pogoda w marcu19°C19°C12 mm
Pogoda w kwietniu19°C19°C6 mm
Pogoda w maju20°C20°C1 mm
Pogoda w czerwcu22°C21°C0 mm
Pogoda w lipcu23°C22°C0 mm
Pogoda w sierpniu24°C22°C0 mm
Pogoda we wrześniu24°C23°C9 mm
Pogoda w październiku23°C23°C16 mm
Pogoda w listopadzie21°C22°C22 mm
Pogoda w grudniu19°C21°C31 mm

Gran Canaria na wiosnę

Wiosna na Gran Canarii to dobry czas dla osób, które chcą uniknąć ogromnych upałów. Średnia temperatura od marca do maja utrzymuje się na poziomie około 20°C, co tworzy przyjemne warunki do spacerów, a nawet opalania się. Aby uniknąć przejściowych opadów deszczu, warto wybrać się na Gran Canarię w maju lub ewentualnie pod koniec kwietnia. Co prawda nie można powiedzieć, że marzec jest bardzo deszczowym miesiącem, jednak jeśli masz zamiar spędzić na wyspie tylko kilka dni, po co ryzykować, że będą one deszczowe.

Pogoda na Gran Canarii latem

Lato na Gran Canarii to prawdziwy raj! Tak przynajmniej powiedzą najbardziej ciepłolubne osoby, które od wakacji na Wyspach Kanaryjskich oczekują przede wszystkim słońca. Od czerwca można zauważyć stopniowy wzrost temperatur, który postępuje aż do sierpnia. To właśnie sierpień jest najgorętszym i najmniej deszczowym miesiącem na Gran Canarii. Temperatura sięga wówczas 24°C, a opady podobnie jak w czerwcu i lipcu – praktycznie nie występują. Lato na Gran Canarii spodoba się także osobom lubiącym sporty wodne, ponieważ temperatura wody w morzu utrzymuje się wówczas powyżej 20°C. Czy można wymarzyć sobie lepszą pogodę na wakacje?

Gran Canaria jesienią

Jesień na Gran Canarii bywa kapryśna. Jeśli wybierasz się na tę wyspę we wrześniu lub październiku, to wciąż czekają Cię równie wysokie temperatury co w środku lata. Niestety ilość opadów z każdym miesiącem wzrasta, co może nieco uprzykrzyć wakacyjne plany. Najgorszy pod tym względem jest listopad (łączna ilość deszczowych dni wynosi około 4). Wtedy też ma miejsce mocniejszy spadek temperatur, który jest zapowiedzią nadchodzącej zimy.

Pogoda na Gran Canarii w zimie

Zima na Gran Canarii nie jest najlepszym wyborem, jeśli w planach masz wylegiwanie się na plaży. Temperatury są co prawda całkiem przyjemne (ok. 18°C), jednak pod kątem opadów jest to najbardziej deszczowa pora roku na Gran Canarii. Pierwsze miejsce pod tym względem zajmuje grudzień, gdy ilość deszczowych dni może sięgać nawet 5. Od stycznia ilość opadów stopniowo się zmniejsza, jednak wciąż istnieje szansa, że spotka Cię deszcz.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY