Najlepsze plaże na Gran Canarii

Wyspy Kanaryjskie odwiedza się często z powodu zawsze świecącego słońca. A skoro słońce to plaże. A skoro plaże to czas na trochę konkretów!

Plaże na Gran Canarii to jeden z największych atutów tej wyspy. Niektóre są idealne do uprawiania sportów wodnych, a inne aż proszą się o beztroską kąpiel słoneczną. Wiele z plaż znajduje się tuż przy popularnych ośrodkach turystycznych, jak chociażby Playa del Inglés. Aby dotrzeć do innych, możesz skorzystać z miejskiego autobusu lub wynająć samochód. Nie przedłużając, zobaczmy zatem, które plaże na Gran Canarii musisz odwiedzić w pierwszej kolejności!

Plaża las Canteras (Playa de Las Canteras)

Plaża las Canteras (Playa de Las Canteras), Gran Canaria
Plaża las Canteras (Playa de Las Canteras), Gran Canaria

Plaża Las Canteras jest szczególnie uwielbiana przez turystów. Czy to ze względu na to, że jest ona największą plażą miejską na Wyspach Kanaryjskich, czy może z powodu wielu dodatkowych atrakcji turystycznych, które można znaleźć wokół – faktem jest że zdecydowana większość osób odwiedzających wyspę właśnie tutaj decyduje się na błogie leżakowanie.

Playa del Inglés

W pobliżu Playa del Inglés znajdują się m.in. hotele dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu możesz liczyć, że Wasze wakacje będą udane dla wszystkich!
W pobliżu Playa del Inglés znajdują się m.in. hotele dla rodzin z dziećmi, dzięki czemu możesz liczyć, że Wasze wakacje będą udane dla wszystkich!

Playa del Inglés to plaża i zarazem ośrodek turystyczny o tej samej nazwie. Znajdziemy go w południowej części wyspy. Największą zaletą Playa del Inglés są szerokie piaszczyste plaże, które gwarantują wspaniały wypoczynek dla każdego. Znajdujące się w pobliżu hotele sprawiają, że jest to jedno z miejsc, które warto odwiedzić szczególnie, jeśli wybieracie się na rodzinne wakacje z dziećmi.

Playa de San Agustín

Playa de San Agustín, Gran Canaria
Playa de San Agustín, Gran Canaria

Playa de San Agustín to tzw. plaża all inclusive, ponieważ w jej obrębie znajdziesz wszystko, co przyda Ci się do udanego wypoczynku: leżaki, parasole, prysznice, bezpłatny parking, restauracje, bary, promenada, a do tego dobre połączenie z siecią autobusową z Maspalomas.

Playa de Taurito

Playa Taurito to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny
Playa Taurito to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny

W przeciwieństwie do Playa del Inglés, gdzie dominują złote piaski, na Playa de Taurito piasek jest ciemniejszy, co przypomina o wulkanicznym pochodzeniu wyspy. Plusem tej plaży jest natomiast kilka centrów sportowych w pobliżu, które umożliwiają np. wypożyczenie sprzętu do nurkowania. Playa Taurito to także przyjemne miejsce do odpoczynku z dziećmi.

Playa Puerto Rico

Playa Puerto Rico, Gran Canaria
Playa Puerto Rico, Gran Canaria

Playa Puerto Rico kolejny przykład plaży all inclusive. Bardziej niż sama plaża pod nazwą Puerto Rico znany jest tutejszy kurort turystyczny. A skoro kurort, to i moc udogodnień, które sprawią, że Twoje wakacje na Gran Canarii będą jeszcze przyjemniejsze. Jedyny minus to, podobnie jak w przypadku wszystkich innych popularnych plaż, duża liczba innych turystów, która czasem zamienia się w lekki tłok.

Playa de Guayedra

Playa de Guayedra, Gran Canaria
Playa de Guayedra, Gran Canaria

Playa de Guayedra to plaża o bardzo ciemnym piasku (nieco kamienista) zlokalizowana w północno-zachodniej części wyspy. Przez turystów jest rzadziej odwiedzana. Nie znajdziesz też na niej żadnych większych udogodnień, które czekają na Ciebie w kurortach na południu Gran Canarii. Za to święty spokój – gwarantowany.

Wydmy Maspalomas (Dunas de Maspalomas)

A na koniec najlepsze! Zlokalizowane w południowej części wyspy Wydmy Maspalomas to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym rejonie. Dunas de Maspalomas są objęte ochroną, jednak duża część tego obszaru to po prostu plaże. Sześciokilometrowy pas piasku to nie tylko piękny widok, ale także idealna propozycja zarówno dla osób, które szukają plaży blisko kurortu, jak i dla tych którzy wolą mniej zatłoczone miejscówki. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Wydmy Maspalomas wraz z gajem palmowym El Palmeral i laguną La Charca są częścią Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas
Wydmy Maspalomas wraz z gajem palmowym El Palmeral i laguną La Charca są częścią Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas
  • Playa del Juncal – niewielka, kamienista zatoczka na północy wyspy, z dala od turystycznego zgiełku.
  • Playa Hoya del Pozo – nieduża, piaszczysta plaża w północno-wschodniej części wyspy. Turystów, podobnie jak udogodnień, nie ma to zbyt wiele.
  • Playa de Melenara – mała plaża na wschodzie wyspy, która momentami zdaje się być wciśnięta między morze, a miejską zabudowę. Plusem jest bliskie położenie wielu restauracji i barów.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY