Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiAcua Water Park - Park wodny na Fuerteventurze

Acua Water Park – Park wodny na Fuerteventurze

To jedyny park wodny na Fuerteventurze. Jednak dzięki swojej pokaźnej powierzchni (25 000 m2) i licznym atrakcjom w środku spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób!

Acua Water Park to park wodny w miejscowości Corralejo na Fuerteventurze. Niech nie zdziwi Cię, jeśli spotkasz się także z innymi nazwami tego miejsca, np. Baku Park (dawna nazwa parku) lub Corralejo Water Park (od nazwy miasta, w którym się znajduje). Mimo niejednoznacznej nazwy, dotarcie do tego miejsca jest dosyć łatwe, ponieważ kursują tutaj darmowe autobusy z miejscowości takich jak: Caleta de Fuste, Jandia czy Costa Calma.

Atrakcje w Acua Water Park

Wnętrze Acua Water Park kryje ponad 15 atrakcji, z czego większość to oczywiście rozmaite zjeżdżalnie. Ta najdłuższa to Río Rápido. Mierzy 100 metrów długości, prowadząc przez jednocześnie przez liczne zakręty. Całkiem inne doświadczenie zafunduje nam Dark Cave. Zjazd odbywa się tutaj w całkowitej ciemności na pontonie. Trzymaj się mocno, bo nie brakuje tu niespodziewanych zakrętów, które mogą Ci zawrócić w głowie!

W Acua Water Park nie brakuje też basenów. Ten najciekawszy, czyli Piscina de las Olas imituje pływanie w morzu, dzięki wytwarzanym tu sztucznym falom. To doskonałe miejsce do rodzinnego wypoczynku. Oprócz tej atrakcji najmłodsi znajdą także wodne place zabaw oraz specjalne zjeżdżalnie dedykowane dzieciom.

Wewnątrz parku wodnego Acua Water Park znajduje się też sklep, restauracja z tarasem oraz Club infantil, czyli miejsce, w którym maluchy mogą odpocząć i pobawić się z innymi dziećmi.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Acua Water Park najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: Zwykle od 10:30 do 17:30 lub od 10:00 do 18:00 (aktualne godziny warto sprawdzić na www.acuawaterpark.com)
  • Adres: Avda. Nuestra Señora del Carmen 41, 35660 – Corralejo, Fuerteventura
  • Kup bilety na GetYourGuide

Acua Water Park na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Thank you! This water park is one of my favourite in Fuerteventura. There are lots attractions for children but what I enjoyed the most was the wave pools! 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.