Jardín de Cactus – Ogród Kaktusów na Lanzarote
Oceń artykuł

Trudno mówić o Lanzarote w oderwaniu od Césara Manrique. To właśnie ten architekt zaprojektował w 1991 roku kolejne miejsce, które stanowi dziś jedną z najważniejszych atrakcji wyspy.

Jardín de Cactus, czyli Ogród Kaktusów, to dowód na to, że architektura na Wyspach Kanaryjskich może być integralną częścią naturalnego krajobrazu. Miejsce to znajdziemy w maleńkim miasteczku Guatiza (gmina Costa Teguise) w północno-wschodniej części Lanzarote.

Ogród Kaktusów – Przykuwające miejsce 🙂

Jardín de Cactus - Ogród Kaktusów na Lanzarote
Jardín de Cactus – to ogród, który zaprojektował César Manrique

Co czeka nas wewnątrz ogrodu? Oczywiście kaktusy! A konkretnie – ponad 1400 gatunków tych roślin. Maleńkie, mierzące zaledwie kilka centymetrów, jak i ogromne kilkudziesięciometrowe giganty. Ich kształty, kolory i rozmaite formy, w które łączą się razem, tworzą widok, od którego trudno oderwać wzrok.

Część kaktusów w Jardín de Cactus pochodzi z Wysp Kanaryjskich, jednak sporo jest też takich, które przywędrowały tutaj z całego świata, między innymi z: Peru, Meksyku, Chile, Kenii, Madagaskaru, Maroko czy Tanzanii. Cała ekspozycja została zaprezentowana na kamiennych tarasach, do budowy których wykorzystano skały wulkaniczne pochodzące z Lanzarote.

Kaktusowa restauracja

Oprócz ekspozycji kaktusów w ogrodzie znajdziemy także dawny wiatrak z XVIII wieku oraz restaurację. W tej ostatniej możemy skosztować kilku ciekawych dań, takich jak tradycyjne kanaryjskie papas arrugadas con mojo (coś w rodzaju małych ziemniaczków w mundurkach na ostro) albo bardziej oryginalnego – kaktusowego burgera. Wśród wysokoprocentowych trunków poleca się z kolei czerwony likier z kaktusa.

Jardín de Cactus – Informacje praktyczne

Kolorowe kaktusy w ogrodzie na Lanzarote.
Kolorowe kaktusy w ogrodzie na Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie).
  • Bilet wstępu do Ogrodu Kaktusów kosztuje około 6€. Jeśli planujesz zwiedzanie także innych atrakcji Lanzarote, warto kupić wcześniej karnet, który obejmuje wejścia do: Jardín de Cactus, Parku Narodowego Timanfaya, Jameos del Agua, Cueva de los Verdes, Mirador del Río oraz Museo Internacional de Arte Contemporáneo.
  • Godziny otwarcia: od 10:00 do 17:45.
  • Bieżące informacje na temat cen biletów i godzin otwarcia znajdziesz na stronie internetowej www.centrosturisticos.com

Inne miejsca, które warto zobaczyć na Lanzarote

  • Park Narodowy Timfanfaya (Montañas del Fuego)
  • Castillo de San Gabriel
  • Muzeum Sztuki Współczesnej Castillo de San José
  • Miejscowość El Golfo i laguna Charco de Los Clicos
  • Plaża Playa de Papagayo
  • Fundación César Manrique (dom-muzeum artysty)

Zobacz także inne Wyspy Kanaryjskie

Oprócz Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się także wiele innych ciekawych miejsc. Odkryj atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na pozostałych wyspach: TeneryfaFuerteventuraGran CanariaLa GomeraLa Palma i El Hierro.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

1

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Chris Recent comment authors
Chris
Chris

I spent two weeks in Canary Islands and one of the week was completely in Lanzarote. The garden of cactus is a really wonderful place! I encourage you also to visit El Golfo and its lagoon.