Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiCastillo de San José - Muzeum Sztuki Współczesnej na Lanzarote

Castillo de San José – Muzeum Sztuki Współczesnej na Lanzarote

Muzeum Sztuki Współczesnej w zamku Castillo de San José zostało otwarte z inicjatywy Césara Manrique...

Położony na klifie zamek Castillo de San José to druga po Castillo de San Gabriel dawna fortyfikacja obronna w Arrecife.

Budowla została wzniesiona w latach 1776-1779 na rozkaz króla Carlosa III i miała służyć obronie pobliskiego portu. Gdy militarny charakter tego miejsca stracił na znaczeniu, Castillo de San José został opuszczony i zapomniany na blisko sto lat.

Drugie życie Castillo de San José

Trudno powiedzieć, jak dzisiaj wyglądałoby to miejsce, gdyby nie zaangażowanie Césara Manrique – słynnego architekta i artysty z Lanzarote. To z jego inicjatywy w 1976 r. Castillo de San José został ponownie otwarty, ale tym razem jako Międzynarodowe Muzeum Sztuki Współczesnej (Museo Internacional de Arte Contemporáneo – lub w skrócie: MIAC). W jego kolekcji znajdziemy prace takich artystów jak: Picasso, Tàpies, Miró, Mompó czy Millares.

Nie brakuje tu też dzieł samego Manrique – w tym między innymi rzeźb, z których część znajduje się przed wejściem do muzeum. Artysta zaprojektował także bar i restaurację, które znajdziemy w środku Castillo de San José. Z wnętrza tej ostatniej możemy podziwiać piękną panoramę portu Puerto de los Mármoles.

Informacje praktyczne o Castillo de San José

  • Wstęp bezpłatny
  • Godziny otwarcia: Codziennie w godz. 11:00-21:00

Castillo de San José na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY