Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiCastillo de San Gabriel, czyli Zamek św. Gabriela na Lanzarote

Castillo de San Gabriel, czyli Zamek św. Gabriela na Lanzarote

Do Zamku św. Gabriela na Lanzarote prowadzi jedyny na Wyspach Kanaryjskich zwodzony most...

Choć Lanzarote nie jest wyspą, która bezpośrednio kojarzy się z zabytkami, nie oznacza to, że ich tutaj nie ma. Jednym z dowodów na to jest niewielki zamek św. Gabriela.

Castillo de San Gabriel to zamek usytuowany w Arrecife – stolicy wyspy Lanzarote. Został wzniesiony w 1574 roku, jednak jego drewniana konstrukcja sprawiła, że już kilkanaście lat później (1586 r.) został zniszczony podczas ataku berberyjskich piratów. W XVII wieku Castillo de San Gabriel został odbudowany, jednak tym razem z kamienia.

Zamek położony jest na niewielkiej wysepce Islote de los Ingleses (tłum. Wysepka Anglików). Dostać można się do niego kamiennym traktem lub z pomocą mostu Puente de las Bolas. Jest to jedyny na Wyspach Kanaryjskich, mały, zwodzony most, którego charakterystycznym elementem są dwie kule armatnie umieszczone na filarach.

CIEKAWOSTKA: Wysepka Islote de los Ingleses to także doskonały punkt widokowy na panoramę Arrecife.

Castillo de San Gabriel w czasach współczesnych

Mimo że mówimy o zamku, to swoimi rozmiarami Castillo de San Gabriel przypomina raczej niewielki fort. Ale przecież nie ocenia się książki po okładce… Tym bardziej, że to co znajdziemy w środku zamku jest nawet ciekawsze od jego wyglądu zewnętrznego.

Castillo de San Gabriel był niegdyś siedzibą Muzeum Archeologicznego. Dziś wewnątrz Zamku św. Gabriela znajdziemy Muzeum Historii Arrecife – miejsce obowiązkowe podczas zwiedzania stolicy Lanzarote. Szczególnie, jeśli chcemy lepiej poznać historię tego miasta od momentu jego założenia aż do czasów współczesnych.

Informacje praktyczne o Castillo de San Gabriel

  • Godziny otwarcia: od wtorku do piątku w godz. 10:00-13:00 i 16:00-19:00. W niedziele w godz. 10:00-13:00

Castillo de San Gabriel na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY