Muzeum José Saramago na Lanzarote

Pierwszym zakupem José Saramago po przybyciu na Lanzarote był obraz Césara Manrique...

Jeśli spędzasz wakacje we wschodniej części Lanzarote i interesujesz się literaturą, to koniecznie odwiedź miejscowość Tías, gdzie mieści się Muzeum José Saramago, czyli A Casa José Saramago.

José Saramago to portugalski pisarz i laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1998), który wraz ze swoją żoną Maríą Pilar del Río spędził na Lanzarote blisko 18 lat swojego życia – od 1993 r. do śmierci w 2010 r.

Zwiedzanie Muzeum José Saramago

Dom, w którym mieszkał José Saramago, dziś pełni funkcję muzeum, a w jego wnętrzu możemy zobaczyć oryginalne pokoje, meble, akcesoria i przedmioty, z których pisarz korzystał na co dzień. Odwiedzimy więc salon, sypialnię, kuchnię, ogród czy gabinet José Saramago, w którym powstawały jego największe dzieła literackie.

Zwiedzając A Casa José Saramago w oczy rzuci się nam obraz Césara Manrique. Był to podobno pierwszy zakup pisarza, jakiego dokonał po zamieszkaniu na Lanzarote. Mimo że obaj artyści już wcześniej cenili swoją pracę, to nigdy nie doszło do ich spotkania (Manrique zginął w wypadku samochodowym w 1992 r.).

CIEKAWOSTKA: Pisarz mówił o swoim domu, że to “Dom z książek”. I faktycznie – jego zbiory literackie były tak duże, że aby je pomieścić rodzina musiała wybudować osobną bibliotekę położoną po drugiej stronie ulicy.

Informacje praktyczne o Muzeum José Saramago

  • Godziny otwarcia: od 10:00 do 14:30
  • Adres: Calle Los Topes, 1, 35572 Tías, Las Palmas, Hiszpania

Muzeum José Saramago na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY