Najlepsze punkty widokowe na Lanzarote

Ich odwiedzenie to doskonały pomysły na spędzenie romantycznego czasu we dwoje...

Podczas wakacji na Lanzarote warto zatrzymać się na chwilę, by w pełni docenić otaczające nas krajobrazy, które z polskiej perspektywy są całkiem niecodzienne.

Pomocne okazują się w tym punkty widokowe na Lanzarote, z których roztacza się panorama na najpiękniejsze miejsca na wyspie. Zanim jednak się do nich wybierzecie, pamiętajcie o jednym. Koniecznie weźcie ze sobą aparat! Nie ważne, czy drzemie w Was wytrawny fotograf czy cichy miłośnik selfie, to co jest pewne to to, że zdjęcia z tych punktów widokowych to najlepsza pamiątka z Lanzarote, jaką możecie przywieźć z wakacji na tej wyspie.

WARTO WIEDZIEĆ: Najlepszym środkiem transportu, by zobaczyć najpiękniejsze punkty widokowe na Lanzarote jest samochód. Zobacz, gdzie możesz go wynająć >

Mirador del Río

Tuż obok Lanzarote znajduje się niewielki archipelag Chinijo, a w nim wyspa La Graciosa, którą turyści doceniają przede wszystkim ze względu na wspaniałe plaże. Jeśli masz ochotę zobaczyć, jak ta niewielka wyspa wygląda z lotu ptaka, wybierz się do położonego na północy Lanzarote punktu widokowego Mirador del Río.

Kiedyś było to strategiczne miejsce pozwalające zobaczyć nadciągające od strony oceanu wrogie okręty. Po tym, gdy César Manrique w 1974 r. zaprojektował tu punkt widokowy, jego przeznaczenie stało się zupełnie inne. Panoramiczne okna oraz zewnętrzny balkon pozwalają napawać się niesłychanymi widokami, a dla miłośników fotografii – są spełnieniem marzeń o pięknych kadrach z podróży po Lanzarote.

Mirador del Rio - Najbardziej romantyczny punkt widokowy na Lanzarote
Mirador del Rio – Najbardziej romantyczny punkt widokowy na Lanzarote

WARTO WIEDZIEĆ: Inny punkt widokowy na Lanzarote, z którego roztacza się wspaniały widok na archipelag Chinijo to Mirador de Guinate. Jest on położony 6 km na południe od Mirador del Río.

Restauracja El Diablo

Restauracja El Diablo na Lanzarote
Restauracja El Diablo na Lanzarote

W samym sercu Parku Narodowego Timanfaya znajduje się Restauracja El Diablo. Warto ją odwiedzić z trzech powodów. Po pierwsze budynek, w którym się ona znajduje zaprojektował César Manrique. Po drugie – możesz tu zjeść dania z wulkanicznego grilla. Po trzecie – to właśnie tutaj zobaczysz jeden z najpiękniejszych widoków na Montañas del Fuego (tłum. Góry Ognia). Przeszklone ściany restauracji oraz teren wokół niej to idealne miejsce do tego, by przypomnieć sobie o wulkanicznym pochodzeniu wyspy Lanzarote.

Los Hervideros

Punkty widokowe na Lanzarote - Los Hervideros
Punkty widokowe na Lanzarote – Los Hervideros

Wizytę w trzecim punkcie widokowym można połączyć z wycieczką do El Golfo i Salinas de Janubio, bo to właśnie na trasie tych dwóch miejsc położone jest Los Hervideros. Mieszkańcy Lanzarote mówią o nim “Wrzące Wybrzeże”. Widok, który tu zobaczymy przypomina bowiem bulgoczącą w garnku i próbującą się z niego wydostać gorącą wodę.

Tak naprawdę nie ma tu jednak ani garnków, ani gorącej wody. Jest za to wysokie na 15 metrów skaliste wybrzeże podziurawione przez jaskinie, tunele i szczeliny skalne. Uderzające w nie oceaniczne fale powodują, że woda wpływa w jednym miejscu, a wypływa w całkiem innym, tworząc niesamowity spektakl stworzony w 100% przez naturę.

Pozostałe punkty widokowe na Lanzarote

Salinas de Janubio - Kolorowe saliny na Lanzarote
Salinas de Janubio – Kolorowe saliny na Lanzarote

Na Lanzarote znajduje się oczywiście znacznie więcej ciekawych punktów widokowych. Do tych najciekawszych należą: Mirador en Haría, Mirador de Ermita de las Nieves, Mirador del Arco oraz Mirador Salinas de Janubio.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY