Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiLos Hervideros - Wrzące wybrzeża na Lanzarote

Los Hervideros – Wrzące wybrzeża na Lanzarote

Najpiękniejszy spektakl na Los Hervideros tworzy mocno wzburzone morze...

Podróżując trasą LZ-703 z Salinas de Janubio do El Golfo, Twojej drodze nie może umknąć jeden z najbardziej niesamowitych punktów widokowych na Lanzarote.

Los Hervideros to prawdziwy spektakl natury, w którym główną rolę odgrywają morze i skały, za reżyserię odpowiada pogoda, a scenografię stworzyła kilkaset lat temu zastygająca lawa. Brzmi ekscytująco, ale pewnie nadal nie do końca wiesz, o co chodzi… Już wyjaśniam!

Jak powstało Los Hervideros?

Los Hervideros, czyli tzw. Wrzące Wybrzeże, powstało w wyniku erupcji wulkanu Montaña Rajada w pierwszej połowie XVIII wieku. Gorąca lawa po zetknięciu z burzliwymi falami oceanu, zastygając stworzyła niecodzienne formacje skalne, które dziś podziwiane są rokrocznie przez tysiące osób.

Los Hervideros to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na Lanzarote
Los Hervideros to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na Lanzarote

Skąd nazwa „Wrzące Wybrzeże”?

Wyobraź sobie wysokie na 15 metrów skaliste wybrzeże pełne jaskiń i tuneli. Wyobraź sobie, co się stanie, gdy w to podziurawione przez zastygłą lawę wybrzeże zaczną uderzać burzliwe, morskie fale. Czy widzisz już tę wylewającą się z różnych skalnych szczelin wodę? Czy widzisz jak kolejne fale powodują, że woda zaczyna tryskać w najmniej oczekiwanych miejscach? Przypomina to gotującą się w garnku i próbującą wydostać się na zewnątrz wrzącą wodę! Tak właśnie wygląda całkowicie darmowy spektakl, który zafunduje Ci Los Hervideros.

CIEKAWOSTKA: Najbardziej zjawiskowy widok na Los Hervideros można zobaczyć podczas sztormu lub po prostu – gdy morze jest bardziej wzburzone.

Spacer po Los Hervideros

Ogromną zaletą Los Hervideros jest to, że możesz podziwiać to wybrzeże z różnych perspektyw. Wystarczy, że przejdziesz specjalnymi skalnymi ścieżkami i schodami pomiędzy poszczególnymi punktami widokowymi, które się tutaj znajdują. Jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na Lanzarote, którego nie da się porównać z żadną komercyjną atrakcją na wyspie. Tutaj scenariusz pisze natura i za każdym razem jest on inny.

Jeśli wybierasz się do Los Hervideros z dziećmi, pamiętaj aby zachować ostrożność. Przy tak pięknych widokach łatwo zapomnieć o kwestiach bezpieczeństwa. Szczególnie w przypadku małych dzieci, warto trzymać je cały czas za rękę.

Jak dojechać do Los Hervideros?

Najłatwiejszym sposobem na dotarcie do Los Hervideros jest podróż samochodem. Dotrzecie tutaj trasą LZ-703, a samochód możecie zostawić na parkingu, który znajduje się przy tym punkcie widokowym. Sprawdź, gdzie wynająć samochód na Lanzarote >

Los Hervideros na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY