Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiMirador del Río i najbardziej nieziemski widok na Lanzarote

Mirador del Río i najbardziej nieziemski widok na Lanzarote

Ten punkt widokowy to jedno z wielu miejsc na Lanzarote zaprojektowanych przez Cesara Manrique...

Jeśli interesują Cię romantyczne miejsca na Lanzarote lub po prostu chcesz przywieźć z podróży niezapomniane zdjęcia, to jednego punktu widokowego nie możesz przegapić!

Mirador del Rio to prawdziwa uczta dla oczu! Powiedzieć, że widok roztaczający się z tego miejsca jest przepiękny to za mało, bo to co tutaj zobaczysz przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania.

Punkt widokowy zaprojektowany przez Césara Manrique

Mirador del Río zapewne wyglądałoby dziś całkiem inaczej, gdyby nie César Manrique – czołowy architekt Lanzarote, któremu wyspa ta zawdzięcza wiele z tutejszych atrakcji. Prace nad punktem widokowym Mirador del Río rozpoczęły się w 1974 r. W swoim wizjonerskim projekcie Manrique wykorzystał przede wszystkim stworzone już przez naturę formacje skalne. Z zewnątrz ingerencja ta jest na tyle niewielka, że Mirador del Río zdaje się być niemal niezauważalny.

To tutaj, na wzgórzu Famara, ponad 470 metrów nad ziemią – spojrzysz na pobliską wyspę La Graciosa z całkiem innej perspektywy. Wynurzające się z niej, niemal idealne, stożki wulkaniczne robią równie duże wrażenie co sama zatoka El Río, której ten punkt widokowy zawdzięcza swoją nazwę.

Mirador del Rio - Widok na wyspę La Graciosa
Mirador del Rio – Widok na wyspę La Graciosa

Co innego wewnątrz! Największą atrakcją tej bazaltowej twierdzy są ogromne panoramiczne okna oraz zewnętrzny balkon, z których roztacza się widok na archipelag Chinijo (jego częścią jest wspomniana La Graciosa) oraz na wulkan La Corona. Ale to nie wszystko. Aby czerpać z wizyty w Mirador del Río maksimum przyjemności, warto zatrzymać się na chwilę w tutejszej kawiarni, z której również będziemy mieli widok na całą panoramę.

Panorama roztaczająca się z punktu widokowego Mirador del Rio na Lanzarote
Panorama roztaczająca się z punktu widokowego Mirador del Rio na Lanzarote

Ciekawostka historyczna o Mirador del Rio

Mimo że dziś Mirador del Rio przyciąga głównie turystów, to do XIX wieku znajdowała się tutaj twierdza militarna. Pomysł usytuowania jej w tym miejscu był dosyć logiczny. Był to bowiem idealny punkt obserwacyjny, który pozwalał dostrzec zbliżające się z oddali wrogie okręty wojenne. Dodatkowo miejsce to było na tyle niedostępne, że dla ewentualnych napastników było bardzo trudne do zdobycia.

Informacje praktyczne o Mirador del Rio

Najłatwiejszym sposobem na dotarcie do Mirador del Rio jest podróż samochodem. Dotrzecie tutaj trasą LZ-202, a samochód możecie zostawić na parkingu, który znajduje się przy tym punkcie widokowym. Sprawdź, gdzie wynająć samochód na Lanzarote >

Mirador del Rio na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY