Pogoda na Lanzarote

Usytuowanie Wysp Kanaryjskich sprawia, że dobra pogoda to tutaj norma, a nie luksus. Nie inaczej jest w przypadku Lanzarote, która jest jedną z najpopularniejszych wysp w tym archipelagu.

Pogoda na Lanzarote jest delikatnie zróżnicowana w zależności od pory roku. Najlepsze miesiące na wakacje to czerwiec – październik. Czekają Cię wówczas najwyższe temperatury w roku oraz najmniejsza ilość opadów (latem deszcz właściwie nie występuje). Najmniej przyjaznym okresem jest natomiast zima. Szansa na to, że złapie Cię wówczas deszcz jest całkiem spora, a temperatury należą do najniższych w roku.

Lanzarote – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Zobacz, jak przedstawia się pogoda na Lanzarote dziś i w ciągu najbliższych 7 dni.

LANZAROTE POGODA 7-DNIOWA

Prognoza pogody długoterminowa – Lanzarote

Pogoda na Lanzarote - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu17°C19°C16 mm
Pogoda w lutym18°C18°C18 mm
Pogoda w marcu19°C18°C12 mm
Pogoda w kwietniu20°C19°C5 mm
Pogoda w maju21°C19°C2 mm
Pogoda w czerwcu23°C21°C0 mm
Pogoda w lipcu24°C21°C0 mm
Pogoda w sierpniu25°C22°C0 mm
Pogoda we wrześniu25°C22°C2 mm
Pogoda w październiku23°C22°C10 mm
Pogoda w listopadzie21°C21°C15 mm
Pogoda w grudniu19°C20°C29 mm

Lanzarote na wiosnę

Czy wiosna na Lanzarote to dobry wybór na wakacje? To zależy czego oczekujesz po swoim urlopie. Temperatury nie należą wówczas do najwyższych (średnio 20°C), ale są wystarczająco przyjemne, żeby cieszyć się ciepłymi promieniami słońca. Sytuacja przedstawia się nieco mniej optymistycznie, gdy chodzi o opady. Nie są one co prawda ogromne, jednak niewielkie przejściowe opady to wiosną raczej norma (szczególnie w marcu). Im bliżej lata tym deszczu jest coraz mniej. Najmniejsza ilość dni deszczowych czeka Cię w kwietniu.

Lanzarote latem

Jeśli opady deszczu nie są tym co lubisz, wybierz się na Lanzarote w okresie od czerwca do sierpnia. Lato na Lanzarote jest praktycznie bezdeszczowe, z kolei wysokie temperatury sprawiają, że jest to idealny czas do wypoczynku na plaży. Apogeum upału czeka Cię w sierpniu (25°C). Również temperatura wody w morzu należy wówczas do najwyższych w roku (22°C). Idealne warunki dla każdego, kto lubi sporty wodne!

Lanzarote jesienią

Jesień na Lanzarote pod kątem opadów jest zbliżona do wiosny (w miesiącu występują średnio po 2 dni deszczowe). Temperatury są natomiast niemal tak wysokie jak latem. Jeszcze w listopadzie utrzymują się powyżej 20°C. Taka aura wciąż sprzyja rozrywkom na świeżym powietrzu, jak również zwiedzaniu różnych części wyspy.

Zima na Lanzarote

Grudzień to najmniej polecany miesiąc na wakacje na Lanzarote. Temperatura spada poniżej 20°C, a pod kątem opadów wygląda to równie nieciekawie. Grudzień jest najbardziej deszczowym miesiącem w roku (ilość deszczowych dni sięga wówczas 4). Wybierając się na Lanzarote zimą, warto zdecydować się na nieco dłuższy urlop, aby nie okazało się, że kilka dni które spędzimy na wyspie będzie okraszone padającym co jakiś czas deszczem. W styczniu i lutym ilość opadów jest mniejsza, jednak są to jednocześnie najchłodniejsze miesiące w roku.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY