Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiPogoda na Wyspach Kanaryjskich

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich

Która wyspa kanaryjska zimą jest najcieplejsza? Czy warto wybrać się na Kanary jesienią? A może najlepiej odwiedzić ten archipelag latem?

Pogoda na Wyspach Kanaryjskich rozpieszcza przez cały czas. Znajdziesz tutaj najlepszy klimat na wypoczynek o każdej porze roku. Temperatura powietrza oraz temperatura wody praktycznie w każdej chwili przekracza 15°C. A to prawdopodobnie najlepszy argument na to, że klimat Wysp Kanaryjskich doceni każda ciepłolubna osoba.

Informacje praktyczne

W tabelach poniżej znajdziesz średnie temperatury, jakie panują na każdej z wysp w poszczególnych porach roku. Na samym dole zaprezentowane są natomiast aktualne temperatury na poszczególnych wyspach kanaryjskich.

Temperatura – Wyspy Kanaryjskie wiosną

Wiosna na Wyspach Kanaryjskich jest ciepła, ale też nieco deszczowa. Kilku deszczowych dni możemy spodziewać się szczególnie w marcu. Miesięczna wielkość opadów sięga wówczas około 40mm. W kwietniu i maju ilość opadów zmniejsza się o ponad połowę, przygotowując nas na upalne lato.

 MarzecKwiecieńMaj
Średnie temp. na Teneryfie18°C18°C19°C
Średnie temp. na Fuerteventurze18°C20°C21°C
Średnie temp. na Gran Canarii19°C19°C20°C
Średnie temp. na Lanzarote19°C20°C21°C
Średnie temp. na La Palmie19°C19°C20°C
Średnie temp. na La Gomerze19°C19°C20°C
Średnie temp. na El Hierro18°C19°C20°C

Temperatura – Pogoda na Wyspach Kanaryjskich latem

Lato to prawdziwa idylla dla osób, które uwielbiają gorący klimat. Opady wówczas prawie w ogóle nie występują, a jeśli już to są tak niewielkie, że trudno nazwać je nawet mżawką. To idealny moment, aby wybrać się na jedną z kanaryjskich plaż (np. Playa de las Américas, Costa Adeje albo plaże w miejscowości Los Cristianos na Teneryfie), by zażyć słonecznej kąpieli. Takie upały mogą być z jednej strony przyjemne, a z drugiej uporczywe dla osób, które nie przywykły do takiego klimatu.

 CzerwiecLipiecSierpień
Teneryfa21°C23°C24°C
Fuerteventura23°C24°C25°C
Gran Canaria22°C23°C24°C
Lanzarote23°C24°C25°C
La Palma21°C23°C24°C
La Gomera21°C23°C24°C
El Hierro22°C22°C23°C

Temperatura – Wyspy Kanaryjskie jesienią

Jesień na Wyspach Kanaryjskich to czas, który obfituje w większą ilość opadów. O ile we wrześniu możemy spodziewać się ich jeszcze niewiele, o tyle od października ich ilość zdecydowanie wzrasta. Największe opady czekają nas w listopadzie – mogą one wówczas sięgać 50 mm.

 WrzesieńPaździernikListopad
Teneryfa23°C22°C20°C
Fuerteventura25°C23°C21°C
Gran Canaria24°C23°C21°C
Lanzarote25°C23°C21°C
La Palma24°C23°C21°C
La Gomera24°C23°C21°C
El Hierro24°C23°C21°C

Temperatura – Wyspy Kanaryjskie zimą

Zimą pogoda na Wyspach Kanaryjskich może być dość kapryśna i na dalsze korzystanie z uroków wszechobecnego słońca przyjdzie nam trochę poczekać. Temperatury są wówczas najniższe w całym roku, a ilość opadów największa. Najwięcej deszczowych dni czeka nas w grudniu (opady mogą sięgać wówczas 55 mm). W styczniu i lutym są one nieco mniejsze, jednak nie ma co liczyć na to, że całkowicie unikniemy deszczu. Nie oznacza to jednak, że ten mniej sprzyjający klimat Wysp Kanaryjskich musi odbyć się na naszym urlopie. Zamiast wypoczynku na plaży, warto wtedy wziąć pod uwagę inne atrakcje (np. odwiedziny w miejscowości Los Gigantes, gdzie znajdziemy piękne, strome, skaliste wybrzeże z gigantycznymi formacjami skalnymi – klifami Acantilados de Los Gigantes).

 GrudzieńStyczeńLuty
Teneryfa17°C17°C17°C
Fuerteventura19°C18°C18°C
Gran Canaria19°C18°C18°C
Lanzarote19°C17°C18°C
La Palma19°C18°C18°C
La Gomera19°C18°C18°C
El Hierro20°C18°C18°C

Aktualna pogoda w Santa Cruz de Tenerife

Zastanawiasz się, jaka pogoda panuje na Teneryfie? Zobacz aktualną prognozę dla Santa Cruz de Tenerife (stolicy tej wyspy) na najbliższe dni.

 

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.