Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiIcod de los Vinos - Smocze Miasto na Teneryfie

Icod de los Vinos – Smocze Miasto na Teneryfie

Kiedyś osada Guanczów, a dziś jedno z ważniejszych miast na Teneryfie. A co warto zwiedzić w tym miejscu?

Icod de los Vinos to miasto o ponad 500-letniej historii. Założone przez hiszpańskich konkwistadorów, za sprawą dobrze zachowanych budowli, wciąż pamięta czasy kolonialne. Mieszkańcy Teneryfy mówią a nie Ciudad del Drago (tłum. Smocze Miasto). Skąd takie nietypowe określenie? Wyjaśnieniem jest jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, jaką tu znajdziecie. Zacznijmy więc ten artykuł właśnie od niej! 

Dracena Millenaria – Tysiącletnie Smocze Drzewo

Odwiedzić Icod de los Vinos i nie zobaczyć Smoczego Drzewa? To byłby grzech! Ten endemiczny dla Teneryfy gatunek jest zarazem symbolem nie tylko tej wyspy, ale i całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Co jest w nim aż tak wyjątkowe? Może to, że waży ponad 100 ton? Albo to, że jego średnica sięga 6 metrów? A może jego wiek, który szacuje się na 400-800 lat? Bez względu na to, która z tych liczb robi na Tobie wrażenie, każda z nich będzie dobrym powodem do tego, aby przekonać się na własne oczy, jak wygląda najbardziej magiczne drzewo na Teneryfie!

Atrakcje turystyczne w Icod de los Vinos

Smocze drzewo rośnie średnio około 100 cm na 10 lat
Smocze drzewo rośnie średnio około 100 cm na 10 lat

Cueva del Viento – Jaskinia Wiatru na Teneryfie

Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych na całej Teneryfie. Polawowa jaskinia Cueva del Viento należy do największych tego typu na świecie, a wszystkie jej groty i sieć przeplatających się niczym labirynt tuneli rozmieszczona jest aż na trzech poziomach! Po tych dwóch zdaniach pewnie domyślasz się, że na wizytę tutaj musisz przeznaczyć „nieco więcej” niż kwadrans? Średni czas trwania wycieczki wynosi około dwie godziny, a formacje skalne, które czekają Cię po drodze raz po raz wprawią Cię w coraz większe zdumienie!

Mariposario del Drago

Motyle, motyle, wszędzie motyle! Jeśli Ty też widzisz je na każdym kroku, to znak że trafiłeś/aś właśnie do motylarni w Icod de los Vinos. Miejsce to zamieszkuje ponad 800 egzotycznych motyli z różnych części świata. W Mariposario del Drago możesz zobaczyć wszystkie etapy ich rozwoju i dorosłego życia.

W motylarni nie brakuje też mnóstwa kwiatów. Jakby nie patrzeć stanowią one integralną część życia motyli, stąd ich obecność jest praktycznie niezbędna. A że poszczególne gatunki tych owadów preferują inne rodzaje kwiatów, ich różnorodność jest naprawdę duża, a feeria barw i zapachów niemal całkowicie rządzi tym miejscem.

ARTlandya – Muzeum Lalek

Kojarzysz horror „Annabelle”? Jeśli tak, to lepiej nie odwiedzaj Muzeum Lalek w Icod de los Vinos ;). Jeśli jednak odważysz się na wizytę w tym miejscu, to mam dobre wieści – tutejszym eksponatom daleko jest do opętania, a bardziej niż strach, budzą one uśmiech i wspomnienia z dzieciństwa.

Choć osobiście nigdy nie przepadałam za lalkami (LEGO zawsze zwyciężało), to miłośnicy tego typu zabawek z pewnością ucieszą się z faktu, że w ARTlandyi będą mogli zobaczyć aż kilkaset różnych eksponatów. Oprócz samych lalek, część kolekcji stanowią także pluszowe misie.

Wybierając się do ARTlandyi z dziećmi, pamiętaj aby zabrać kilka dodatkowych euro… Zostawisz je bowiem z pewnością w ulokowanym na miejscu sklepie. Oprócz „zwykłych” produktów, w sprzedaży znajdują się także lalki i misie z limitowanych serii lub wykonywane w sposób rękodzielniczy.

Inne ciekawe miejsca w Icod de los Vinos:

  • kościół Iglesia de San Marcos wzniesiony w XVI wieku
  • kościół Iglesia de San Agustín wybudowany w drugiej połowie XVI wieku
  • zabytkowy dom Casa de Los Cáceres wzniesiony w XVIII wieku

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY