Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiLa Orotava - Najpiękniejsze miasto na Teneryfie

La Orotava – Najpiękniejsze miasto na Teneryfie

Kiedy imponujące kurorty turystyczne to za mało, a od leżenia na plaży masz już wypieki, czas na zwiedzanie zabytkowych zakątków Teneryfy. Bo tych tutaj nie brakuje!

La Orotava (pełna nazwa: La Villa de La Orotava) to pod kątem turystyki jedno z najważniejszych miast na Teneryfie. Miejscowość co roku odwiedzana jest przez tysiące osób z różnych części Europy, a zdaniem wielu osób jest to najpiękniejsze miasto na wyspie. Skąd tak duże zainteresowanie i zachwyt? 

Powodem jest przede wszystkim piękna kolonialna architektura z XVII i XVIII wieku, której w La Orotava nie musisz długo szukać. Sporo tu budynków pamiętających jeszcze czasy pierwszych konkwistadorów. Zacznijmy więc od tego, który w kategorii popularności nieustannie dzierży pierwsze miejsce.

Zabytkowy dom Casa de los Balcones

Aby przenieść się o 300 lat wstecz, wcale nie potrzebujesz wehikułu czasu. Wystarczy, że udasz się do Casa de los Balcones – pięknego zabytkowego domu (obecnie muzeum) wybudowanego w pierwszej połowie XVII wieku. Sugerując się nazwą, można łatwo zgadnąć, że jego najbardziej charakterystycznymi elementami są balkony.

Casa de los Balcones (Dom Balkonów) w miejscowości La Orotava na Teneryfie
Casa de los Balcones (Dom Balkonów) w miejscowości La Orotava na Teneryfie

Wyrzeźbione w drewnie i pełne niewielkich detali zachwycały nie tylko kiedyś, ale także dziś! To właśnie za ich sprawą Casa de los Balcones zyskał taki rozgłos i cieszy się nieustannym zainteresowaniem turystów. W okolicy Casa de los Balcones, odwiedź też inne zabytkowe domy: Casa del Turista (inna nazwa: Casa de Eladia Machado) oraz Casa Lercaro. 

Museo de las Alfombras i dywany z kwiatów

La Orotava zyskała na Teneryfie sławę ze względu na tradycję tworzenia w tym mieście tzw. dywanów z kwiatów. Powstają one rokrocznie z okazji święta Bożego Ciała, a ich rozmiary, precyzja i dbałość o detale wprawiają w osłupienie!

Jeśli masz ochotę przekonać się, jak w praktyce powstają te niecodzienne arcydzieła oraz skąd wzięła się tradycja ich wytwarzania, warto zwiedzić Muzeum Dywanów, czyli Museo de las Alfombras w La Orotavie.

Pozostałe miejsca, które warto odwiedzić w La Orotava

  • Museo de Artesanía Iberoamericana de Tenerife (Muzeum Rzemiosła Artystycznego Iberoameryki) – w kolekcji tego muzeum zobaczymy rozmaite przykłady sztuki rękodzielniczej krajów iberoamerykańskich.
  • Kościół Iglesia de la Concepción – piękny, zabytkowy kościół, który przez mieszkańców bywa nazywany katedrą. Rozpoznasz go bez problemu za sprawą charakterystycznej czerwonej kopuły. 
  • Hijuela del Botánico – piękny ogród botaniczny prezentujący między innymi kanaryjską florę z wieloma gatunkami endemicznymi na czele.
  • Kościół i dawny konwent św. Augustyna (Iglesia de San Agustin y ex convento de San Agustin)
Kopuła kościoła Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción (Teneryfa, La Orotava)
Kopuła kościoła Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción (Teneryfa, La Orotava)
  • Ogrody Jardin Victoria
  • Liceo de Taoro – piękny pałac, który kiedyś był domem rodziny Asconio, a dziś znajduje się tutaj siedziba Towarzystwa Kulturalnego Wspólnoty Taoro (Sociedad Cultural Liceo de Taoro).
  • Plaza de la Constitución – niewielki za to bardzo uroczy plac pełen zieleni i drzew. Idealny na chwilę relaksu lub jeśli szukasz miejscówki na znakomite zdjęcia.
  • Plaza del Ayuntamiento – główny plac na Starym Mieście La Orotava, otoczony wieloma zabytkowymi budynkami. W ramach ciekawostki warto dodać, że w grudniu miejsce to zmienia swoje oblicze i podobnie jak w wielu innych hiszpańskich miastach, możecie tu zobaczyć naturalnych rozmiarów szopkę betlejemską.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY