Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiCasa de los Balcones - Zabytkowy dom na Teneryfie

Casa de los Balcones – Zabytkowy dom na Teneryfie

Na Teneryfie nie brakuje atrakcji. Jedną z nich może być zwiedzanie wyspy śladami pierwszych konkwistadorów. W tym celu odwiedź koniecznie miejscowość La Orotava.

Casa de los Balcones to klasyczny przykład architektury kanaryjskiej XVII wieku. Składa się z trzech pięter oraz charakterystycznych, pięknie rzeźbionych, drewnianych balkonów. To właśnie tym ostatnim budynek zawdzięcza swoją nazwę (Casa de los Balcones to po polsku Dom Balkonów). Integralną częścią tego miejsca jest także patio pełne bujnej roślinności i kwiatów.

Co warto wiedzieć o Casa de los Balcones?

Ten jeden z najbardziej emblematycznych budynków na Teneryfie został wybudowany w 1632 roku. W jego wnętrzach znajdziemy obecnie muzeum, które zabierze nas na historyczną wycieczkę po dawnych tradycjach rzemieślniczych na Teneryfie, takich jak produkcja wina czy rękodzieło artystyczne. Wizyta tutaj to okazja do tego, aby zobaczyć, jak wyglądało życie na Wyspach Kanaryjskich kiedyś i dziś.

Niedaleko znajdziesz także jeszcze jeden ciekawy dom, który powinien przykuć Twoją uwagę. Mowa o Casa de Eladia Machado (inna nazwa: Casa del Turista) – budynku, w którym obecnie znajduje się sklep z pamiątkami oraz z powalającym widokiem na dolinę La Orotava i wulkan El Teide. Historycznie budynek ten jest jeszcze starszy niż omawiany tutaj Casa de los Balcones, ponieważ został wybudowany w 1590 roku.

CIEKAWOSTKA: Inny zabytkowy dom, który warto odwiedzić w okolicy to Casa Lercaro.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Casa de los Balcones najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane, co w przypadku tego zabytku zdarza się bardzo często.
  • Godziny otwarcia: od 8:30 do 18:30
  • Adres: Calle San Francisco 3, 38300 La Orotava
  • Kup bilety na GetYourGuide

Casa de los Balcones na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY