Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiLago Martiánez - Park wodny na Teneryfie

Lago Martiánez – Park wodny na Teneryfie

Baseny z prawdziwą oceaniczną wodą. Otoczenie na granicy dzikiej przyrody i luksusowego ośrodka. Sztuka, gastronomia, kultura i rozrywka w jednym miejscu…

Lago Martiánez to wodne centrum rozrywki zlokalizowane w miejscowości Puerto de la Cruz na Teneryfie. Przez jednych uważane jest za park wodny, a przez innych – po prostu za kompleks basenów. Bez względu na to, jaką terminologię przyjmiemy, ważne jest jedno – to idealne miejsce na wspaniały wypoczynek dla całej rodziny! A to wszystko na 100 000 m2 powierzchni, co daje niezłe pole do popisu zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. 

Park wodny Lago Martiánez od środka

Ten urokliwy park wodny to dzieło Césara Manrique – utalentowanego wizjonera, który potrafił łączyć naturę i architekturę w jedno, tworząc z nich piękną całość. Zresztą nie tylko to miejsce, ale także wiele innych, które znajdziemy na Wyspach Kanaryjskich, zostało zaprojektowanych właśnie przez tego artystę (np. jaskinia Cueva de los Verdes, jaskinia Jameos del Agua, Ogród Kaktusów).

Park wodny Lago Martiánez został wybudowany w 1977 roku. W zamyśle miało to być miejsce rozrywki pełne basenów, ogrodów, tarasów i restauracji. Tak się też stało w rzeczywistości. Wszystkim tym atrakcjom uroku dodają wszechobecne czarne kamienie i głazy, które przypominają o wulkanicznym pochodzeniu archipelagu. Przypomni nam też o tym wulkan Teide, którego wierzchołek możemy stąd łatwo dostrzec.

W różnych miejscach trafimy też na rzeźby autorstwa Césara Manrique. Niektóre z nich budzą szczególną uwagę za sprawą swego nietypowego wyglądu i ciekawego wkomponowania w przestrzeń. Przykładem może być „La Jibia” (tłum. „Mątwa”), której macki zdają się tworzyć naturalne przejścia pomiędzy różnymi częściami basenu.

Cały kompleks mierzy 100 000 m2 powierzchni, a w jego centrum znajdziemy sporej wielkości sztuczne jezioro. Woda, która się w nim znajduje, podobnie jak woda w pozostałych basenach – pochodzi wprost z oceanu. Kąpać się w oceanie, nie wchodząc do oceanu brzmi prawie jak zjeść ciastko i mieć ciastko, ale w przypadku Lago Martiánez jest to jak najbardziej możliwe :).

Lago Martiánez – Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia: zimą od 10:00 do 18:00, latem od 10:00 do 19:00
  • Adres: Avenida de Colón s/n, 38400 Puerto de la Cruz

Lago Martiánez na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY